Nehráli jsme, na co máme, řekl po prohře hradecký útočník Smoleňák

Radek Smoleňák | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

20 2018
Třetí dohánění úvodního vedení 1:0 hokejistům hradeckého Mountfieldu ve čtvrtfinálové sérii s Libercem už nevyšlo. Po dvou domácích výhrách, v nichž šli v obou případech brzy do vedení právě liberečtí Bílí Tygři, na jeho ledě 2:4 prohráli.

Série tak znovu potvrzuje, že dlouhodobě extraligové souboje těchto dvou soupeřů vyznívají pro domácí mužstva. Po včerejšku je sice 2:1 stále ve prospěch Hradce, dnes v 18 hodin se ale hraje znovu v Liberci. A po včerejšku je také jasné, že se bude určitě hrát i ve čtvrtek v Hradci.

Zpravodajství

Kvapil dovedl Liberec k výhře. Plzeň přetlačila domácí Olomouc

„Byl to znovu podobný zápas jako u nás. Liberec sice byl trochu aktivnější, ale my jsme nehráli to, na co máme. Mrzí to, ale dnes se hraje zase znovu,“ uvedl hradecký útočník Radek Smoleňák, střelec jedné ze dvou hradeckých branek.

Už téměř tradiční úvodní vedení Liberce v této sérii se zrodilo nejpozději ze všech tří zápasů. Na Kvapilův gól při přesilovce domácích totiž vyprodaná liberecká hala čekala až do 11. minuty. A gól to byl opravdu parádní, protože Kvapil, pro kterého to byl už třetí přesný zásah v této sérii, po kličce Rybárovi puk lehce zasunul do úplně prázdné branky.

Pět minut po Kvapilově gólu ale přišla premiérova v této sérii, Liberec šel poprvé do dvoubrankového náskoku. Vydařenou akci domácích zaskočil Ordoš, Rybár byl opět bezmocný. Hrozící únik ve skóre Hradec velmi záhy zastavil. Jen 25 vteřin po druhé inkasované brance totiž Smoleňák tečí snížil.

Hradci gól sice pomohl, ale ani ne dvě minuty po první pauze domácí znovu pustil do dvoubrankového vedení. Náskok domácích pak už nedokázal zlikvidovat, naopak Kvapil svým druhým gólem v zápase pečetil výhru domácích, nic na tom nezměnilo ani Červeného snížení. V Liberci prohrál už pojedenácté v řadě, naposledy tam uspěl v září roku 2013. Změní to v dnešním čtvrtém duelu série?

Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost