Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Smutné hokejisty vítaly desítky fanoušků

11 2003
Praha - "Vítejte, pro nás budete vždy mistři," hlásal transparent nad hlavami fanoušků. Na ruzyňské letiště přišlo přivítat české hokejisty i přes čtvrté místo na mistrovství světa několik desítek nejvěrnějších příznivců. Každého hráče, který vyšel z odbavovacích prostor přivítal potlesk a spousta žádostí o autogram. "Podpora fanoušků mě potěšila. Pro ně hokej hrajeme. Uvědomili jsme si, že to nejsou jenom naše rodiny, co při nás stojí. Snad fanouškům za rok jejich podporu na domácím mistrovství světa vrátíme," přeje si kouč Slavomír Lener.Dále čtěte: Slováci slaví bronz, Češi jsou bez medaileHodnocení českých hráčů na MSO návratu slovenských hokejistů čtěte ZDE

Speciál s hráči přistál v Praze v neděli půl dvanácté. Fanoušci se srotili u místa předpokládaného východu hokejistů a po dvaceti minutách se ozval první potlesk. To vycházel asistent Vlamdimír Růžička.

Pak následovala odmlka a po chvíli jeden ze zaměstnanců letiště upozornil čekající, že hokejisté vyjdou jinudy. Následoval bleskový přesun a další minuty trpělivého čekání. Jan Hlaváč a Jarosav Špaček vyšli jenom na chvíli a se svými ratolestmi se vrátili zpet.

Mezitím jenom maséři odváželi výstroj. Čekání se prodlužovalo, ale fanoušci trpělivě čekali, aby ulovili autogram či fotografii s českými hráči. Zádrhel byl v tom, že hokejistům nedorazila všechna zavazadla. "Za dvě hodiny jsem tu zpátky," pronesl smutně Martin Straka. Stejně na tom byli i ostatní.

Když vyšel Slavomír Lener, zatvářil se při pohledu na srocený dav hodně překvapeně. Ale pak rozdával úsměvy, rozhovory i podpisy. "Let byl v pohodě. Už jsme nic neprobírali. Včera jsme mluvili s hráči, zejména s oporami týmu a naplánovali jsme, že za rok do Prahy musí přijet všichni, kdo budou jenom trochu moci. Letos jsme samozřejmě chtěli také medaili, bohužel to nevyšlo," litoval trenér.

"Aspoň, že jsme přešli přes Rusáky. Kdybychom s nimi vypadli potřetí v řadě, bylo by to hodně špatné. Ale další dva zápasy, zejména ten proti Kanadě, nám nevyšly," krčil rameny Tomáš Kaberle. "Asi jsme Kanadu trochu podcenili, prostě to nevyšlo. Jsme hrozně zklamaní," klopil oči nejproduktivnější Čech na turnaji Martin Straka.

Po triumfálních návratech hokejistů na Staroměstské náměstí proběhlo letošní vítání týmu komorně, podobně jako loni po čtvrtfinálovém vyřazení s Ruskem. "Samozřejmě jsem zklamán. Poslední dva zápasy jsme nezvládli. Ale snad jsme aspoň do té doby na turnaji nezanechali špatný dojem," prohlásil Martin Straka, který musel pro zranění odstoupit už v první třetině duelu o bronz. "Nešlo to. V tříslech mě hrozně tahalo, přestože se docent Kolář snažil dát mě dohromady. Teď mě čekají vyšetření a nucený odpočinek," dodal smutně Straka.

Jan Hlaváč ihned popadl do náruče svoji blonďatou ratolest

Kouč Lener v zajetí fanoušků

Radek Duda a lovci autogramů

Na Milana Hejduka čekala jeho pohledná choť

Roman Málek se synkem Románkem

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze