Sobotka se trefil za St. Louis, Pavelcovi skončila vítězná série

Český gólman Ondřej Pavelec z Winnipegu během utkání s Minnesotou. | foto: AP

18 2013
Hokejový útočník Vladimír Sobotka platil za jediného střelce St. Louis v zápase na ledě Washingtonu, který i díky dvěma trefám Alexe Ovečkina uspěl 4:1. V dalším duelu Minnesota porazila 2:1 Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v brance, který tak nevychytal výhru poprvé po předchozích čtyřech triumfech. Útočník Milan Michálek si připsal jednu asistenci za Ottawu.

Nedělní souboj Washingtonu se St. Louis proti sobě v přímé konfrontaci postavil dva nejlepší střelce úvodu sezony NHL.

Navrch měl domácí kapitán Alex Ovečkin, jenž se dvěma zásahy zlepšil z 15 na aktuálních 17 zásahů a vyrovnal tak na čele dané statistiky hostujícího Alexandera Steena. Švédská kometa v dresu Blues tentokrát nebodovala, přesto se ziskem 26 bodů kromě elitního postu mezi střelci vévodí i ligové produktivitě.

Češi v NHL

1. Jiří Hudler (CGY), 20z. - 20b. (6+14)
2. Tomáš Hertl (SJS), 21z. - 18b. (12+6)
3. Martin Hanzal (PHX), 18z. - 18b. (6+12)
4. Radim Vrbata (PHX), 19z. - 17b. (6+11)
5. Jaromír Jágr (NJD), 20z. - 16b. (7+9)
6. David Krejčí (BOS), 19z. - 16b. (3+13)
7. Tomáš Plekanec (MTL), 21z. - 13b. (6+7)
8. T. Fleischmann (FLA), 20z. - 12b. (3+9)
9. Milan Michálek (OTT), 20z. - 12b. (3+9)
10. Aleš Hemský (EDM), 22z. - 11b. (4+7)

Ovečkin je po posledních dvou gólech s 24 zápisy na čtvrtém místě (1. Steen 26 bodů, 2. Sidney Crosby 25 bodů, 3. John Tavares 25 bodů).

Proti St. Louis byl ruský reprezentant zvolen třetí hvězdou zápasu, když trefami z 8. a 13. minuty nasměroval své spoluhráče za ziskem dvou bodů. Ještě před prvním odchodem do kabin zvyšoval vedení Capitals na 3:0 Michail Grabovskij.

V 26. minutě využil přesilovku Blues český útočník Vladimír Sobotka, jenž si proti koučem Adamem Oatesem preferovanému Bradenu Holtbymu před náhradníkem Michalem Neuvirthem připsal svou třetí branku sezony. Poslední slovo si však v zápase vzal v 30. minutě rovněž za početní převahy domácí bek John Carlson - 4:1 pro Washington.

"Hodně to pro mě znamená. Dát dva góly v důležitém zápase, to vždy potěší. Podali jsme skvělý týmový výkon," radoval se po zápase Ovečkin, jehož Capitals uspěli, přestože na střelecké pokusy byli jasně aktivnější hosté v poměru 47:20.

Minnesota zastavila vítěznou sérii Winnipegu

Posíleni bilancí čtyř výher v řadě zavítali hokejisté Winnipegu na led silné Minnesoty. Do branky kanadského celku se popáté v řadě postavil Ondřej Pavelec a z 24 střel jen dvakrát inkasoval, přesto další vítězství na své konto nepřidal.

Wild totiž stačily k zisku dvou bodů trefy finského reprezentanta Mikko Koiva, jenž v 17. minutě otevřel skóre a v 57. minutě vymazal předchozí vyrovnání hostujícího Dustina Byfugliena.

Chicago odčinilo sobotní debakl s Nashvillem

Den po vysoké porážce 2:7 od Nashvillu, který na ledě obhájců Stanley Cupu triumfoval s mladým českým brankářem Markem Mazancem mezi třemi tyčemi, si Chicago napravilo reputaci a vrátilo se na vítěznou vlnu výsledkem 5:1 nad San Jose.

V souboji elitních týmu Západní konference a zároveň i celé NHL se dařilo zejména domácímu útočníkovi Patricku Sharpovi, jenž si připsal tři body (2+1). Pozadu nezůstali ani forvardi Brandon Pirri a staronová posila po čtvrteční výměně s Floridou Kris Versteeg (oba 1+1).

Za hostující Sharks tentokrát vyšel po dvou zápasech ozdobených gólem naprázdno nejproduktivnější nováček úvodu sezony Tomáš Hertl. Jeho spoluhráč Martin Havlát nebodoval dokonce již popáté v řadě a celkově posedmé z osmi dosavadních odehraných zápasů.

Michálek asistoval u jediné branky Ottawy proti Columbusu

Columbus venkovním triumfem nad Ottawou v poměru 4:1 ukončil svou třízápasovou sérii porážek. Na ledě soupeře si postupně vypracoval čtyřgólové vedení, když se nejprve v přesilových hrách prosadili Ryan Johansen, R. J. Umberger a Fjodor Tjutin a na startu třetí třetiny pak přidal další zásah Derek MacKenzie.

Domácí tým jen kosmeticky upravil skóre a navíc až v samotném závěru, kdy majitele Vezinovy trofeje pro nejlepšího brankáře loňského ročníku NHL Sergeje Bobrovského připravil o čisté konto ofenzivní obránce Erik Karlsson. Asistenci si připsal i Milan Michálek, pro kterého to byl 12. bod (3+9) v 20. zápase sezony.

Výsledek:

Ottawa - Columbus 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
58. Karlsson (Michálek) - 5. Johansen, 25. Umberger, 33. Tjutin, 46. MacKenzie. Střely na branku: 30:22. Diváci: 15 535.

Washington - St. Louis 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
8. a 13. Ovečkin, 16. Grabovskij, 30. Carlson - 26. Sobotka. Střely na branku: 20:47. Diváci: 18 506.

NY Rangers - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
22. Toffoli. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18 006.

Chicago - San Jose 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
33. a 59. z trest. střílení Sharp, 17. Pirri, 44. Toews, 56. Versteeg - 29. Pavelski. Střely na branku: 27:24. Diváci: 21 434.

Minnesota - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
17. a 57. M. Koivu - 41. Byfuglien. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Střely na branku: 24:22. Diváci: 18 283.

Vancouver - Dallas 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
44. H. Sedin - 10. Ničuškin, 42. Cole. Střely na branku: 43:23. Diváci: 18 910.