Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sobotní konference má potvrdit Kulhánka

23 2004
Praha - Žádná dramatická bitva o pozici prvního muže tuzemského hokeje se neočekává. Na sobotní svazové konferenci se totiž bude jednat o jediném kandidátovi na šéfa ČSLH. Nástupcem odcházejícího Karla Guta by se podle všech předpokladů měl bez potíží stát Vratislav Kulhánek. "Jeví se mi jako vhodný typ," říká i sám Gut.

Karel Gut, současný předseda Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), je na sobotní volební konferenci v Praze připraven předat svoje žezlo mladším.

Jediným navrženým kandidátem je šéf představenstva mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek. Šedesátiletý renomovaný manažer navíc nedávno potvrdil, že s převzetím postu víceméně počítá.

"Jeví se mi jako vhodný typ. Je v příznivých letech, vede náš nejlepší podnik, celý život se zajímal o sport. Navíc v době, kdy komerce hraje stále významnější roli, je jeho postavení ještě důležitější," vypočítal Gut v rozhovoru pro ČTK aktiva svého pravděpodobného nástupce.

Gut stojí v čele tuzemského hokejového hnutí od listopadu 1994. Letos v září oslaví 77. narozeniny a na konferenci již znovu kandidovat nehodlá. Funkční období předsedy hokejového svazu je čtyřleté.

Volební konference začne v hotelu Corinthia Towers v 11 hodin a Kulhánek potřebuje získat na svoji stranu nejméně 31 z 61 delegátů s hlasem rozhodujícím. V tom případě by se stal po Vladimíru Šubrtovi, Stanislavu Burdysovi a Gutovi čtvrtým předsedou ČSLH po rozdělení federace.

Původně jím prý mohl být Ivan Hlinka, ale strůjce historického úspěchu českého hokeje na olympijském turnaji v Naganu odmítl a vrátil se na střídačku reprezentačního celku.

Kulhánek působil sedm let ve výboru hokejového klubu v Českých Budějovicích, nyní je členem rozšířeného představenstva prvoligové Mladé Boleslavi. Jeho pevnou pozici napříč hokejovým spektrem potvrzuje skutečnost, že do konce května, kdy vypršela stanovami vyměřená lhůta pro podání kandidatury na šéfa svazu, nenašel protikandidáta. Jednomyslnou podporu mu vyjádřila i Asociace profesionálních klubů (APK), která řídí extraligu.

Po čtrnácti zástupcích dodávají do voleb extraliga, první i druhá liga a krajské svazy. Zbývajících pět individuálních hlasů mají současný předseda svazu, místopředsedové František Černík a Miloslav Šeba, šéf dozorčí rady Miroslav Rákosník a Bohumil Kožela, odcházející prezident APK.

Vedle volby nového svazového šéfa rozhodnou delegáti konference rovněž o složení výkonného výboru, předsedovi a členech dozorčí rady a arbitrážní komise. Projednávat se budou i změny v řádech a součástí programu sobotního zasedání je rovněž zpráva o hospodaření svazu.

V ní by měl být zveřejněn ekonomický výsledek světového šampionátu juniorů z roku 2002 v Pardubicích a v Hradci Králové a rovněž hrubé údaje z letošního mistrovství světa v Praze a v Ostravě. To podle prvních odhadů údajně přineslo zisk kolem 80 milionů korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze