Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šok: Kometa Brno je bez trenéra

Rostislav Čada, trenér Komety Brno | foto: MF DNES

11 2008
Brno - Někteří fanoušci po tom poslední dobou volali, ale nikoho nenapadlo, že by se to mohlo skutečně stát. Přesto je to od pátku realita: Rostislav Čada už není trenérem hokejové Komety Brno. Po sérii špatných výsledků se sám rozhodl rezignovat. "Jsem přesvědčen, že to mužstvu pomůže," uvedl Čada, který vedl Kometu jeden rok.

Brněnský tým se letos poprvé chystá zaútočit na postup do extraligy, poslední zápasy se mu ale hrubě nepovedly.

Přesto Čadův krok hodně zaskočil nejen fanoušky, ale i hráče a vedení klubu.

"Je to pro mě překvapení, protože jsem kvalitám pana Čady věřil a pořád věřím. Ale je to jeho rozhodnutí a já ho respektuji. Teď se k tomu musíme postavit čelem a najít kvalitní náhradu," sdělil šéf klubu Libor Zábranský, který zároveň dělal trenéru Čadovi asistenta.

Právě Zábranský spolu s trenérem brankářů Vladimírem Nadrchalem povedou provizorně Kometu v sobotním zápase v Jihlavě.

Náhlý Čadův konec nejen překvapil, ale také Kometě způsobil komplikace. Za pouhý měsíc totiž začne rozhodující část sezony play-off. "Odchod pana Čady mě mrzí, navíc nepřišel v ideální dobu," soudí brněnský útočník Miroslav Barus.

"Bude trvat, než nový trenér pozná mužstvo a my jeho."

Navíc sehnat kvalitního kouče v této fázi sezony bude hodně složité. "Mám pořád telefon u ucha a zjišťuji informace," říká Zábranský.

"Něco už máme rozjednaného, ale zatím je to v plenkách. Každopádně nechceme narychlo brát kohokoliv, ale skutečnou osobnost."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze