Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sokolov další posily už shánět nebude

5 2001
Sokolov - Základní kádr druholigového mužstva HC Baník CHZ Sokolov je definitivní. "Kádr jsme naplnili nad očekávání. Myslím, že mužstvo je schopno dobrých výkonů, které posílí prestiž sokolovského hokeje," uvedl spokojeně manažer Karel Makovec. Pro fanoušky, kteří sledovali poslední přípravná utkání sokolovských hokejistů, nepřineslo pondělní zasedání klubového výboru překvapení. Do nové druholigové sezony nastoupí Baník s hokejisty, kteří se minulý týden představili v duelu s prvoligovým Ústím a pražskou Kobrou.

K nim přibude jen Antonín Baborovský, který chyběl pro zranění. Tým se díky několika posilám vyrovnal s odchody Vojana, Rodiny a Veselého do jiných klubů, z vlastní základny klubu vyplnil i mezery po hráčích, kteří ukončili činnost.

Hlavními posilami týmu jsou obránce Ivo Svatoš a útočníci Bronislav Píša a Petr Polesný, stálé místo v obraně si už v předchozí sezoně vydobyl Martin Tvrdek. Kvalitě obranných řad, na kterou si kouč Karel Potužník stěžoval v minulé sezoně nejvíce, napomohl především Karel Svatoš, který se ze zkoušky v Mostě vrátil nejen sám, ale i se svým bratrem Ivem.

"Neřekl bych, že to bylo štěstí. Vyplatilo se nám, že jsme byli trpěliví," komentoval to manažer Makovec. "Ještě jednáme s extraligovou Becherovkou o střídavých startech, ale posily odjinud už shánět nebudeme, nynější kádr je i na hraně našich finančních možností," dodal Karel Makovec.

Tři brankáře, osm obránců a třináct útočníků základního kádru doplní podle potřeby junioři Toth, Kašpar, Novák, Křivka a v brance Stanko. Dvacáté čtvrté místo v základním kádru rezervoval trenér Potužník pro Holejšovského, kterého zranění dlouhodobě vyřadilo z činnosti, ale během sezony by se mohl v mužstvu opět objevit.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze