Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plán sokolovských hokejistů: získat pět bodů a oslavit postup

Souboj sokolovského Zdeňka Sopra (vlevo) s bránícím Danem Růžičkou z Klatov. | foto: Martin Stolař, MAFRA

10 2015
V pátek v Přerově vyhrát, v neděli doma s Táborem totéž, z toho jednou za tři body. Jednoduché počty. „Pokud chceme postoupit, musíme z těchto zápasů získat pět bodů. Ty by nám zaručovaly stoprocentní postup,“ dokládá sokolovský trenér Mikuláš Antonik.

„Můj tajný tip je, že Přerov vyhraje v Táboře, a tím pádem my musíme v Přerově vyhrát buď za dva, nebo tři body,“ doplnil Antonik před středečním zápasem Tábora s Přerovem. Po něm se sice situace v kvalifikační tabulce poněkud vyjasnila, nicméně stále platí výše uvedené.

Sokolov začal kvalifikaci domácí výhrou nad Přerovem 2:1. „Odehráli jsme to přesně, jak jsme chtěli, jen mě trochu mrzí, že jsme mohli o jeden dva góly přidat,“ přiznává sokolovský trenér.

Nicméně: „Kluci odvedli skvělou práci, bojovali, plnili, co jsme si řekli do puntíku, dali do toho sto procent. Vyhrát jsme si zasloužili.“

A to i přes to, že se Přerov cítil ukřivděně ze strany rozhodčích. „Myslím, že to není pravda, rozhodčí to odpískali korektně, a naopak v závěru třetí třetiny jim odpustili jedno oslabení za vyhození kotouče. Přerovští byli nesoudní.“

Jenomže potom stejným poměrem Baník prohrál v Táboře. Husitská vozová hradba nájezdníkům ze západu odolala. „Ten zápas mě mrzí hodně,“ přiznává Antonik.

Sokolov měl velkou územní a střeleckou převahu. „Navíc i docela dlouhou přesilovku pět na tři a trefili jen tyč. Měli jsme spoustu šancí, ale tam nám to nepřálo,“ stýská si Mikuláš Antonik.

Že by ale jeho týmu chybělo štěstí, to odmítá. „Je to o tom, přesně udělat co se udělat má, neměli jsme takový tah do branku. Chyběl nám důraz a hlad po gólu. Musí se od začátku utkání jít do toho tak, aby soupeř viděl, kdo má sílu.“ Dnes se Sokolov představí v Přerově. Do dějiště vyrazil už ve čtvrtek.

„V pátek na dálnici nikdo neví, co se může stát. Cesta je dlouhá a zápas může rozhodnout o celé sezoně,“ vysvětluje Mikuláš Antonik brzký odjezd.

Ano, jeden zápas může rozhodnout, pokud by Sokolov prohrál, je konec všem nadějím. „Je to kruté, ale systém je tak nastavený. Myslím, že je to nespravedlivé. To neprokáže, jestli jste lepší, jak jste natrénovaný, je to o štěstí. Musíme se s tím srovnat a poprat,“ míní.

Navíc s největší pravděpodobností nenastoupí Tomáš Rohan.

„Bude to peklo, nepřátelská, nevraživá atmosféra,“ ví Antonik, co je v Přerově čeká, zažil to už jako hráč. „Možná jim trochu pomůžou rozhodčí, lidi je budou neskutečně tlačit dopředu a hecovat, aby hráli nadoraz. My musíme odevzdat to nejlepší, co v nás je. Nesmíme podlehnout atmosféře a vyhnout se zbytečným vyloučením. Musíme hrát podobně jako doma, hodně bruslit, jsou nepříjemní před brankou, hrají jednoduše, nahazují. Tam to musíme uhrát.“

Na jihu Sokolov nečekaně klopýtl. „Zaskočili jsme se sami. Mohli jsme si udělat bodový polštářek a v Přerově hrát daleko klidněji,“ říká Antonik. V každém případě nebude nedělní zápas nuda, i kdyby o nic nešlo. „Budeme chtít vyhrát. Kvůli lidem, kteří nás neskutečně podporují, a to nejen ze Sokolova, ale i z celého kraje. Už jen kvůli těm lidem bychom měli ten závěr zmáknout,“ ujišťuje kouč.Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský krajNajdete na iDNES.czmobilní verze