Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Souboj o fanoušky hokej prohrál

1 2004
Brno - Někteří diváci na hokejovém zápase Kometa Brno - Havířov škodolibě zatleskali, když jim hlasatel oznámil, že fotbalisté 1. FC Brno prohráli doma s Příbramí 1:2. V sobotu odpoledne šel pojednou veškerý patriotismus stranou. Prvoligový fotbal se hrál ve stejném čase jako prvoligový hokej a fanoušci Komety cítili příležitost k velké satisfakci.

Na jejich tým, několik let vysmívaný pro bídné výsledky i návštěvy, letos na podzim chodí občas víc diváků než na kopanou. Boj o prestiž a přízeň veřejnosti mohl být vítězný se vším všudy.

Ale nepovedlo se. Do Králova Pole se na fotbalové trápení přišlo podívat 2750 vytrvalců, kdežto na Kometu, která šlape, „pouze“ 2182…

"Ale i tak je to úspěch. Když si vezmete, že fotbalisti nabízeli ke vstupence na Příbram zdarma lístek za čtrnáct dní na Spartu," podotkl Roman Meluzín, útočník Komety.

"Proč se vlastně oba kluby předem nedomluvily?" ptali se na stadionech mnozí. Původně se fotbal měl hrát od osmi večer. Jenže po propadáku se Zlínem, kdy přišlo jen 919 diváků, se vedení rozhodlo pro přesun na 17. hodinu, tedy na tradiční sobotní čas hokejové Komety. A problém byl na světě.

Letošní domácí fotbalové návštěvy
nejvyšší:
5312 diváků proti Drnovicím
nejnižší: 919 diváků proti Zlínu
průměr: 2993 diváků

Letošní domácí hokejové návštěvy
nejvyšší:
2908 diváků proti Budějovicím
nejnižší: 800 diváků proti Písku
průměr: 1872 diváků

"Pět hodin odpoledne je lepší než osm večer, avšak možná by bylo lepší hrát v neděli," prohlásil kapitán.

A tak se čekalo, který ze sportů vyhraje. Na hokej totiž letos chodí víc fanoušků než v minulých letech. Hlavně proto, že mužstvo doma jenom vyhrává. Povedlo se mu to už osmkrát za sebou. Naproti tomu fotbalisté se trápí. "Musíme diváky přitáhnout výsledky," věděl Siegl. Ovšem nebude to nic jednoduchého, ačkoliv vedení 1. FC Brno se snaží propad návštěvnosti zastavit.

Například v sobotu lákalo diváky bonusem v podobě vstupenky na zápas proti Spartě zadarmo. Po sobotní mizérii chtějí fanoušci příští domácí utkání bojkotovat. A tak se možná většího diváckého zájmu dočkají hokejisté. Za nedlouho nemusí být překvapením, když druhé nejvyšší hokejové soutěži dají lidé přednost před fotbalovou špičkou. "Když budeme takto válet, přijde na nás jednou víc lidí než na reprezentaci," uvedl brankář Jiří Rech.

A nemusí se těšit jen hokej. V Brně si cestu najdou lidé i na jiné sporty. Na basketbalové derby mezi Housery a A Plus jich nedávno přišlo 1200, na extraligové volejbalisty chodí okolo 700 diváků. "Je znát hlad po volejbale, navíc hrajeme v hale na Kounicově ulici, což je pro lidi nejdostupnější místo," uvedl Martin Gerža, sportovní manažer brněnských volejbalistů. Zároveň však přiznal, že případný odliv fanoušků od fotbalu asi nezaznamenají. "Fotbal ani hokej nejsou konkurencí, na volejbal chodí jiní lidé."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze