Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tréninky si hokejisté do 19 let zpestří třemi zápasy s mladými Švýcary

SOUSTŘEDĚNÍ. Česká reprezentace do 19 let stráví na soustředění celkem 7 dní. Během nich má naplánováno nejen několik tréninků, ale také tři mezistátní zápasy proti Švýcarsku. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

28 2014
Dva gólmani, sedm obránců a třináct útočníků ročníku narození 1996 se od pondělí připravuje v rámci reprezentačního soustředění výběru do 19 let na zimním stadionu v Pelhřimově. Jde přitom o vůbec první historický sraz národního hokejového týmu v tomto vysočinském městě.

Celek vedený trenérem Filipem Pešánem stráví na pelhřimovském ledě celý poslední srpnový týden, během kterého hned třikrát nastoupí proti stejně starému švýcarskému výběru.

„Snažíme se v tomto čase najít další hráče ročníku 1996, kteří by se mohli zapojit do programu budoucí dvacítky,“ uvedl Pešán.

Jeho slova asi nejlépe potvrzuje fakt, že do Pelhřimova pozval hned několik neokoukaných tváří. „Ano, jde vesměs o hokejisty, kteří v národním týmu ještě nikdy nebyli,“ souhlasně pokyvoval hlavou trenér.

„Ti nejlepší z ročníku 1996 odjeli s dvacítkou do Švédska a hráče, které máme tady, mají také příležitost se ukázat,“ dodal.

Už v pátek čeká na jeho svěřence v rámci soustředění první souboj se stejně starými Švýcary. Od 17.30 vyjedou na led ve Žďáru nad Sázavou. V sobotu pak odcestují mladí Češi na zimní stadion Jana Marka do Jindřichova Hradce a v neděli od 13 hodin nastoupí proti stejnému soupeři v Pelhřimově.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze