Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sovětskij sport: Jágr nemá manýry hvězd

17 2004
Moskva - Žádná nabubřelost, jako je tomu u ruských hokejových hvězd, ale naopak sympatický přístup a otevřenost. To nadchlo ruská média i veřejnost u novému posily Omsku - Jaromíra Jágra. Ve svém středečním vydání to napsal ruský deník Sovětskij sport. "Jágrovi nelze upřít smysl pro humor," píše list.

"Stále se usmívá a působí natolik přirozeným a otevřeným dojmem, že si lze jen stěží představit, že právě tohle je ten hokejový boháč, který si v NHL vydělává za sezonu jedenáct milionů dolarů," píše list a dodává, že Jágrovo vystupování je v příkrém kontrastu s chováním některých tamních hokejových celebrit.

"Řada našich nejlepších se chová uzavřeně. Udržují si odstup od veřejnosti a dostat se k nim je velmi obtížné," vytkl Sovětskij sport ruským hvězdám.

Všiml si rovněž, že Jágra doprovází téměř na každém kroku v Omsku skupina českých žurnalistů. Po úterním přípravném utkání český útočník nejprve poskytl interview lokální televizní stanici a pak jej celý večer doprovázel štáb ruské televize, který za ním přicestoval z Moskvy.

A to dokonce i do oblíbené restaurace U Švejka, kde český šéfkuchař Jaroslav Psota na Jágrovu počest zařadil na jídelníček novinku "Roštěná 68", symbolizující číslo dresu nové akvizice sibiřského klubu. Její cena je 440 rublů (asi čtyři sta korun).

"Mistr", jak prý o Jágrovi mluví jeho průvodce a tlumočník Jaroslav Zídek, už začal v Omsku naplňovat představy, kvůli nimž ho v současnosti dvanáctý celek tabulky angažoval. Jednou přihrávkou přispěl k výhře 3:0 úřadujících šampionů superligy nad rezervním týmem 'Jestřábů', který tvořili zejména junioři.

Dvaatřicetiletý olympijský šampion a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru přihrál na začátku desáté minuty svému krajanovi a spoluhráči v útoku Jaroslavu Bednářovi, který otevřel skóre. Druhý úspěch Avangardu přidala vzápětí další posila Andrej Nazarov a gólový účet utkání podtrhl v druhé třetině zkušený Maxim Sušinskij po Bednářově přihrávce.

Přestože šlo jen o přípravný zápas, zájem o něj byl mimořádný. V hledišti Jágrovy kousky sledovalo přes čtyři tisíce diváků. Sovětskij sport uvádí, že Jágr strávil na ledě v první třetině 4:48 minuty, v druhé 4:35 a v závěrečné 5:30 minuty a celkem pětatřicetkrát se dostal do kontaktu s pukem.

"Při nástupu na led i po skončení zápasu mu publikum bouřlivě aplaudovalo. Jarda si po skončení zápasu pochvaloval zejména spolupráci s Kaljužným. Že dokáže přihrát, nehraje jen na sebe," tlumočil Zídek v telefonickém rozhovoru spokojenost odchovance kladenského hokeje se svým novým centrem.

V utkání se všechny čtyři formace Omsku pravidelně střídaly v přesilovkách i v oslabení. "Jeho řada ale určitě dostane v normálním zápasu více prostoru. Ve Voskresensku je už údajně vyprodáno," připomněl Zídek blížící se Jágrovu premiéry v superlize. Ta se uskuteční v pátek 19. listopadu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze