předehrávka 34. kola extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Tomas

SPARTA - KLADNO 3:4 (0:1, 0:1, 3:2), konec zápasu
60:00
Utkání skončilo. Domácí se sice dostali do útočné třetiny, ale ke střele se už nedostali.
59:25
Kladno se ubránilo jen za cenu zakázaného uvolnění. Bříza je na střídačce domácích a začíná jejich power play.
58:35
Sparta si bere time out. Utkání sleduje 3 400 diváků.
58:35
Sparta snížila na 3:4. Tomáš Netík ujel obráncům Kladna a bekhendovou střelou přehodil levý Orctův beton. Asistence: Josef Straka.
58:30
Horna objel branku a vystřelil. Puk poskakoval po čáře, ale nebyl tam, nikod z domácích, kdo by ho do sítě doklepl.
57:13
Kladno opět vede o 2 góly. Huml zprava přes obránce nahrál Kallovi a ten se trefil přesně k pravé tyčce. Druhá asistence: Horna.
56:27
Kladno si bere time out.
56:27
Sparta snižuje na 2:3. Nejúdernější útok domácích opět předvedl, co dokáže. Zpoza levého kruhu švihem vystřelil Štrba a puk skončil v síti. Asistence: Marek, Ton.
55:31
Oba týmy jsou v plném počtu. Orct zasahoval proti střele Hanzlíka od modré a čelit musel ještě pokusu Havelky. ani jeden z domácích však neuspěl.
54:56
Sparta je v pěti a začíná jí zkrácená výhoda.
53:31
Hrát se nyní bude 4 na 4. Ven jde kladenský Frolík za hrubost.
52:56
Vyloučen je další domácí hráč a tím je Dobroň na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
51:41
Kladno využívá výhodu. Huml se snažil zakončit u levé tyčky, ale neměl prostor. Udělal kličku a místo další střely nahrál do levého kruhu Liborovi Procházkovi, ten vystřelil. Puk zapadl za Břízova záda.
50:52
Sparta jde do třech. Vyloučený je obránce Stehlík za vysokou hůl.
49:55
Vyloučený je Netík za držení. Hosté budou mít přesilovku.
49:27
Dlouho byl na ledě útok s Petrem Tonem, který drží domácí nad vodou. Zpoza branky dostal Ton nahrávku do levého kruhu a vystřelil. Orct byl na místě.
48:10
Kladno mělo po delší době opět šanci. Horna se společně s Michaelem Frolíkem proháčkoval až k zakončení, přestože byli tísnění. Bříza se střelou z prostoru mezi kruhy problém neměl.
47:20
Nebezpečně od modré vypálil obránce domácích Malinský. Jeho střela se otřela o horní tyčku. Zajíc opouští za pomoci masérů střídačku hostů a míří do šatny. Zápas pro něho skončil.
46:43
Na ledě zůstal ležet v pravém kruhu kapitán hostů Zajíc. Na střídačku mu pomáhají spoluhráči a usedá na ni s bolestivou grimasou. Pravděpodobně se mu obnovilo zranění kolene.
46:00
Domácí se snaží nadále útočit, ale hosté je dobře pokrývají a nepouští je do střeleckých pozic.
44:00
Sparta snižuje na 1:2. Odražený puk ve svém pásmu našel Bříza a nahrál Markovi k levému mantinelu. Ten se rozjel a dojel až do útočnné třetiny, kde ho přenechal Tonovi. Ton vystřelil. Orct puk zbrzdil lapačkou, ale nezachytil ho. Zapadl obloučkem za jeho záda.
43:01
Do velké šance se probil Kazatel, autor prvního kladenského gólu. Byl stíhán obráncem domácích. Jeho střela postrádala razanci a Bříza si s ní lehce poradil.
42:21
Domácí jsou v pěti. Kladno výhodu sehrálo trochu laxně a ležérně.
40:21
Sparta je bude v úvodu bránit. Odpočinout si jde Ton za hákování.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina.
38:40
Po vyhraném buly zpoza levého kruhu vystřelil útočník Sparty Tomáš Netík. Orct jeho ránu kryl.
37:21
Šanci kladenskému Hornovi, který se prodíral po pravém křídle, zarazil skvělým obranným zákrokem domácí Dobroň.
36:09
Domácí se trápí. Jejich marnost jakoby symbolizoval Marek. Vybruslil si zpoza branky k levé tyčce a snažil se prostrčit puk Orctovi mezi betony. Jenže gólman Kladna je zatím bezchybný.