Sparta má jisté semifinále poháru

• 1
Praha - Jako první si zajistili účast v semifinále Českého poháru hokejisté pražské Sparty. Svěřenci kouče Aloise Hadamczika i ve svém pátém utkání ve skupině B bodovali naplno, tentokrát se radovali po výhře 5:3 nad Kladnem. Bez porážky zůstává také Znojmo ve skupině C. To však odehrálo v letní soutěži zatím jen tři zápasy.

Skupina A

Plzeň - Litvínov (1:0, 1:2, 3:0)
Domácí si udrželi reálné naděje na postup do semifinále soutěže, když o svém triumfu rozhodli až třemi góly v závěrečné třetině. Litvínovští mají na kontě jedinou výhru.  Hosté dvakrát dokázali vyrovnat vedení Západočechů brankami v samém začátku a konci druhé třetiny. V závěrečném dějství však během čtyř minut udeřili Krátoška a Bílek, konečnou podobu pak výsledku dal Vostřák.

Branky: 11. Duras, 37. Švík, 45. Krátoška, 49. Bílek, 55. Vostřák - 21. Prorok, 39. Kacíř. Rozhodčí: Kolísek - Havlín, Kostka. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 650.

Chomutov - České Budějovice 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Už po sedmdesáti sekundách dostal hosty z jihu Čech do vedení Rob, v nekompletní sestavě hrající domácí dokázali odpovědět třicet sekund před vypršením druhé části hry Boušek. V závěrečné dvacetiminutovce sahali Chomutovští po druhém bodu, ale nevyužili ani jedné ze dvou nabídnutých přesilových her.

Branky: 40. Boušek - 2. Rob. Rozhodčí: Florian - Sichrovský, Vitík. Vyloučení: 5:5, navíc Šíp (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1000.

Tabulka skupiny A
1. Plzeň              4 3 0 1  17:9 6
2. Č. Budějovice 4 2 1 1  10:7 5
3. Chomutov      4 1 1 2  6:12 3
4. Litvínov         4 1 0 3  9:14 2

Skupina B

Sparta Praha - Kladno 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Sparta šla do vedení, ale Kladno stačilo rychle odpovědět Kallou a Lažem. Ještě v průběhu úvodní třetiny měl dokonce Gardoň na hokejce vedoucí gól, ale sparťanský náhradník Pöpperle se stačil včas přesunout.  V dalším průběhu utkání měla Sparta navrch a svoji převahu vyjádřila i gólově. Skóre zápasu uzavřel efektně Kratěna. Nejprve poslal pohybem těla brankáře Kopřivu do jednoho rohu, prudce zahranil a z bekhendu zasunul puk do odkryté svatyně.  V závěru utkání se diváci dočkali i boxerské vložky, o kterou se postarali Srdínko a kladenský Jankových. Úspěšnější i v tomto ohledu byl stejně jako jeho tým v zápasu sparťanský bek.

Branky: 6. Paroulek, 11. Kristek, 32. Ujčík, 45. Špilár, 47. Kratěna - 8. Kalla, 19. Lažo, 46. M. Hořava. Rozhodčí: Rejthar - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Srdínko 5 min. a do konce utkání, Richter 10 min. - Jankových 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 450.

Tabulka skupiny B
1. Sparta    5 5 0 0 20:6 10
2. Kladno    5 1 2 2 12:16 4
3. Slavia     4 0 3 1 5:7   3
4. Liberec   4 0 1 3 7:15  1

Skupina C

Prostějov - JME Znojmo 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Domácí se sice při přesilové hře v pěti proti třem ujali v 11. minutě vedení, avšak zkušený extraligový celek o pět minut později po nájezdu Procházky srovnal. Ve druhé třetině začala hra "Orlů" nabírat na obrátkách, hosté byli rychlejší, důraznější i techničtější. Mírnou převahu zúročil opět Procházka.  Závěrečná část přinesla hokej prvotřídní kvality, útoky se
přelévaly z jedné strany na druhou, čemuž hodně napomáhala častá vylučování na obou stranách. Když ovšem tři minuty před koncem netrefil domácí Kašík odkrytou branku, hosté už těsné vedení uhájili.

Branky: 11. J. Hradecký - 16. a 32. Milan Procházka. Rozhodčí: Hradil - Dědek, Lederer. Vyloučení: 10:13. Využití 1:0. Diváci: 1250.