Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sparta má smůlu, Pilař už je v Torontu

3 2003
Toronto - Bez služeb světového šampiona Karla Pilaře se bude muset obejít hokejová Sparta. Český obránce už odletěl do Toronta, kde by měl brzy dostat novou smlouvu. "Chtějí ho vidět, otestovat si ho, zda je opravdu zdravý. Do soboty by mělo být jasno," říká hráčův zástupce Robert Spálenka.

Sparťanský manažer Luboš Koželuh zrovna jednal s agentem Robertem Spálenkou o pojistce, díky níž by Karel Pilař mohl nastoupit v extralize. Když v tom zazvonil mobil a ozvalo se: "Tady Toronto, u telefonu John Fergusson."

Manažer klubu Maple Leafs nabízel Pilařovi novou smlouvu. Výrazně zajímavější než tu, kterou měl hráč na stole v srpnu. "Nyní je totiž stoprocentně zdráv, původní návrh vycházel z jíné situace," říká Spálenka.

Vysoký obránce totiž trpěl záhadnou chorobou, která mu oslabovala srdce. Kvůli tomu v zimě přestal hrát hokej. Od poloviny září ale v plné zátěži trénoval na ledě se Spartou a měl by být v pořádku.

"Díky zájmu Toronta jeho možný start v extralize padl," říká agent. Ten seděl do dvou hodin v noci s Pilařem v kanceláří u telefonu a upravoval náležitosti smlouvy s Fergussonem. "Chvíli volal on, pak zase já," přibližuje "ping-pongové" jednání se zámořím. Nakonec byl ale Pilař spokojený.

"Musíme jen dotáhnout jisté podrobnosti, třeba ohledně rozšiřovacího draftu, ale myslím, že do soboty bychom se mohli dohodnout," věří Spálenka.

Ten si pochvaluje předveším dobrou perspektivu, která ze smlouvy vyplývá pro budoucnost. "Měl by tam být druhý rok fixovaný a ńavíc možnost, že za rok by smlouva za určitých podmínek přešla v jednocestnou," uvedl.

Sám Pilař už je v Kanadě, kde se podrobí zdravotním a fyzickým testům pod dohledem klubového lékaře. Pevně věří, že uspěje a jeho návratu do NHL nebude stát nic v cestě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze