24. kolo extraligy

Utkání komentuje Alena Šteffelová

SPARTA - PLZEŃ 1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1), Konec zápasu.
64:11
Plzeň vyhrává v prodloužení. Straka přiklepnul Moravcovi, který puk zavezl do útočného pásma. Od modré přihrál Zelenkovi, který propálil vše před sebou a puk proklouzl mezi Břízovy betony. Krize Sparty pokračuje.
63:56
Plzeň si bere oddechový čas. Chjce nechat odpočinout koíčovou čtveřici.
63:46
Sparta se konečně probrala z útlumu. Kratěna však nedokázal puk prostrčit za Málkova záda.
62:36
Prodloužení patří Plzni. Důras sám před Břízou nedokázal zvednout puk a trefil jen náruč sparťanského brankáře.
61:50
Plzeň měla obrovskou šanci. Nastěhovala se do útočného pásma a Andrašovský, Koukal a Zelenka postupně ostřelovali Břízu, který nevěděl, kde je puk. Ten se nakonec dostal ke Koukalovi, ale v poslední chvíli mu odskočil z hole.
60:01
Začalo prodloužení. Utkání sleduje 4698 diváků. Přijel i početný kotel z Plzně.
60:00
Konec třetí třetiny. Bude se prodlužovat.
59:50
Plzeň se snaží udržet hru ve středním pásmu a dojít k prodloužení.
58:40
Sparta se snaží zvrátit utkání. Ton se ocitl sám před Málkem, ale nedokázal puk zvednout.
57:58
Oba týmy jsou v pěti.
57:30
Už se hraje pět na čtyři. Plzeň se v oslabení pěkně zapotila. Sparta dobře kombinovala a často střílela. Tonovu skákavou střelu Málek jen s potížemi vyrazil a Štrbův pokus dokonce lovil z brankové čáry.
55:58
Sparta si zahraje přesilovka čtyři na tři. Za hákování je totiž vyloučený Moravec.
55:30
Vylučuje se na obou stranách. Trest za sekání si odpyká Marek. Za nedovolené bránění si na trestnou lavici půjde odpočinout Adamský.
54:36
Plzeň srovnává. David Moravec dvakrát vystřelil, Bříza puk dvakrát vyrazil. Nakonec si plzeňský útočník objel branku a nahrál Zelenkovi, který se trefil do úplně prázdné branky.
53:01
Sparta si zaútočila. Štrab přihrál z prostoru pravého kruhu přes obránce Markovi. Ten však těsně minul. Ale puk se odrazil zpátky ke Štrbovi, který vypálil od modré. Ton nedokázal střelu usměrnit a tak skončila mimo branku.
51:37
Hosté jsou v pěti. Spartě se přesilovka nevedla. Měla problém dostat se do útočného pásma.
49:37
Po dlouhé době vyloučení. Trest za držení dostal Jindřich.
49:18
Poměrně dobrou šanci měl plzaňský Michal Straka.
49:03
Krátká pasáž, kdy se oba týmy navzájem blokovaly u mantinelu.
46:48
Další šance Plzně. Padělek střílel z prostoru mezi kruhy, ale Bříza na střelu dobře viděl a bez problému si s ní poradil.
45:30
Více šancí teď má Plzeň, která se snaží vyrovnat. Ale Sparta svědomitě brání. Puky vyhazuje i za cenu zakázaného uvolnění.
43:22
Sparta po vstřelené brance ožila. Do další nebezpečné akce se znovu dostal Ton. Na Sivkovu přihrávku před branku však nedosáhl.
41:11
Sparta vede 1:0 Ton se svými křídly sebral puk ve vlastním obranném pásmu a vydal se na útočný výlet. Vytsřelil z prostoru mezi kruhy a puk prošel až do branky. Asistence Štrba.
40:01
40:00
Skončila druhá třetina. Františku Výbornému se zatím zjednodušení a kombinace do hry Sparty přenést nepovedlo. Plzeň je domácím velmi dobrým soupeřem.
38:40
Jelikož na Málka střely neplatí, zvolila Sparta nahazování a polopřihrávky. Ani to se jí však nedaří. Hra je tedy dál bez vtipu a kombinace.
36:00
Netík dostal přihrávku za oba plzeňské obránce a šel sám na brankáře. Položil si ho, ale Málek včas stačil vyrazit lapačku a puk do ní chytit.
35:00
Sparta se snaží útočit, ale Plzeň její útočníky dobře pokrývá. Další šance tedy chybí.