Sparta se dál trápí, podlehla Pardubicím

Sparta - Pardubice: Bartečko a Pištek - Skončili na ledě. Luboš Bartečko ze Sparty a Lubomír Pištek z Pardubic po vzájemném souboji. | foto: ČTK

23 2004
Praha - Trápení hokejistů Sparty pokračuje. V předehrávce 45. kola extraligy podlehli na svém ledě vedoucím Pardubicím. Zápas byl rozhodnutý už po první třetině, v ní hosté vstřelili tři góly. Postarali se o ně Dopita, Petr Sýkora a Kolář. Sparta tak dál setrvává v útlumu, v novém roce se jí vůbec nedaří. Jen jednou dokázala získat tři body.

"Odehráli jsme velmi dobré utkání, hlavně v první třetině, kdy jsme pokryli domácí a nepouštěli je do žádných šancí," řekl po zápase kouč vítězů Miloš Říha. "Hráli jsme jednoduše, směr branka, to se nám dařilo"

Už v jedenácté minutě opouštěl smutný sparťanský gólman Schwarz branku. Podruhé, tentokrát velmi lehce, kapituloval. Od modré ho překonal Petr Sýkora.

V tu dobu už Sparta prohrávala 0:2. V páté minutě připravil Kolář gól pro najíždějícího Dopitu.

Zápas jsme sledovali
v podrobné reportáži

Ani výměna brankářů Spartě nepomohla. Petr Bříza, který se vrátil po zranění, inkasoval v 15. minutě. Trefil se Kolář.

"Dostali jsme hodně laciné góly, které poznamenaly vývoj první třetiny," zlobil se sparťanský kouč Alois Hadamczik.

Sparta se na začátku snažila, ale chyběl jí nápad. Proti v pohodě hrajícím Pardubicím, které také daleko lépe bránily, se vůbec neprosadila.

Ve druhé části sice přidala, ale na Pardubice a především spolehlivého gólmana Svobodu nic nevymyslela. Největší měl ve 31. minutě šanci Ujčík, ale špatně postaveného hostujícího brankáře nevytrestal. To byla také jediná Svoboda chyba.

"Ve druhé a třetí třetině jsme hráli dobrý hokej s nasazením, ale bez branek. Když nedáme gól, nemůžeme být se zápasem spokojeni," konstatoval Hadamczik. A tak se i pražská hala dočkala perníčků, které na led naházeli pardubičtí fanoušci.

Duel Sparta - Pardubice se měl hrát až 1. února, ale v ten den bude holešovická
aréna patřit Prague Cupu v synchronizovaném bruslení.

Sparta - Pardubice 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
5. Dopita (Kolář, Blažek), 11. P. Sýkora (Mudroch), 15. Kolář (Dopita, Blažek). Rozhodčí: Minář - Chytil, Unzeitig. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 8032.
Sestavy:
Sparta: Schwarz (11. Bříza) - L. Procházka, Jan Hanzlík, Sloboda, Řezníček, J. Kasík, Srdínko, Výtisk - Ton, Marek (47. Vrbata), Bartečko - Ujčík, Broš, Chabada - Špilár, Šimíček, Tomajko - Z. Sedlák, Šindel, Hromas. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Pácal, Duben - Kolář, Dopita, T. Blažek - P. Sýkora, T. Divíšek, Průcha - Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek. Trenéři: Říha, Seidl.