Sparta skončila sérii Zlína a vede

23 2004
Zlín - Mistrovský Zlín po sérii třinácti zápasů bez porážky poprvé neuspěl. V šlágru pátečního programu nestačil na Spartu, po porážce 2:3 v prodloužení jí přepustil vedení v tabulce. Boj nejlepších celků extraligy lákal, poprvé v sezoně byl zlínský stadion vyprodaný. Domácí klub chtěl navázat na mistrovskou euforii, proto před zápasem rozdal tisíc žlutých šál, které se v minulém play-off staly symbolem historického triumfu.

Fanoušci se těšili na skvělou podívanou, jenže odcházeli zklamaní.

Do bitvy suverénů letošní sezony totiž nezapadal hlavní rozhodčí Roman Venglář. Nesmyslnými vyloučeními i podivnými kompenzacemi dokonale rozhodil obě mužstva.

Zlobili se zejména domácí hráči, diváci několikrát zaházeli led odpadky, sudího častovali vulgaritami a několikrát jeho výrokům ironicky zatleskali. Rozkouskované utkání, v němž sedělo na trestné lavici devatenáct hráčů, rozhodl pražský tým v přesilovkách. Vstřelil v nich všechny tři branky.

Hosté se poprvé prosadili v poslední minutě úvodní části, kdy využili dvojnásobnou výhodu. Na trestné lavici seděli Ambruz a Martin Hamrlík. Druhou trefu Sparta přidala v závěru prostřední části, kdy Kratěnovu střelu dorazil Chabada. "Spíš než na přesilovky jsme se chystali na oslabení, protože Zlín je v početní výhodě vynikající," poznamenal kouč Sparty Slavomír Lener.

Domácí se v poslední části vzepjali k obratu. Srovnali v rozmezí 23 vteřin. Nejprve využil přesilovku Erat, o chvíli později se trefil Nosek. Hostující obranu asi rozhodil spartakiádní song Michala Davida Poupata, který se ozval z amplionů po snížení. Zlín tlačil, vítězný gól visel na vlásku, nakonec odešel smutný.

V prodloužení totiž zaúřadoval Venglář. Leška neslyšel písknutí sudího a vystřelil na Břízu po přerušení. Odvetný Řezníčkův krosček na střelce rozhodčí přehlédl, ovšem za stejný zákrok byl vyloučen Balaštík, který se hostujícímu obránci mstil. Sparta přesilovku využila, v 62. minutě se trefil obránce Pilař.

"Děkuji hráčům za to, že zápas dohráli, jak dohráli. Všechny branky jsme dostali v oslabení, dvakrát jsme se bránili ve třech, to mluví za vše," řekl trenér Zlína Ernest Bokroš.