Čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů komentuje Michael Bereň

Sparta je v semifinále hokejové Ligy mistrů.

Sparťané si užívají postupové oslavy v útočném pásmu. Diváci tleskají vestoje.

58:01

Vyloučen je hráč Ramon Untersander (Bern) na 2 minuty za sekání.

58:01

Vyloučen je hráč Miroslav Forman (Sparta) na 2 minuty za nafilmovaný pád. Sparťanský útočník se hodně zlobí, na trestné lavici si vylil zlost na láhvi s pitím.

56:26

Trestná lavice je přeplněná. Vyloučeni byli hráči Tristan Scherwey na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Ostatní tresty se vzájemně vymazaly. Sparta hraje dlouhou přesilovku.

56:26

Členům švýcarského týmu trochu docházejí nervy. Po zbytečném zákroku se rozpoutala další šarvátka, v roli sparťanského mstitele byl urostlý Nedomlel, zapojil se i Uher.

55:35

Hlinka si sjížděl na přihrávku před poloprázdnou branku, puk však netrefil. Jinak by to byl gól.

55:14

Tak nakonec se to obešlo bez trestů.

55:14

Švýcarští fanoušci nezvyklým způsobem podporují svůj klub. Sundali si boty a využili je jako tleskátka, pak je hodili do sektoru. Na ledě to mezitím trochu vře. Vznikla menší potyčka a rozhodčí budou vylučovat.

54:00

Sparťané úspěšně brání modrou čáru. Vypadá to, že si postup mezi nejlepší čtyři celky CHL pohlídají.

52:36

Utkání sleduje 6 053 diváků. To není na Ligu mistrů úplně špatné číslo, navíc atmosféra díky oběma „kotlům“ je slušná. Na druhou stranu takový zápas by si zasloužil ještě lepší kulisu.

48:40

SPARTA vstřelila branku - 4:1! Pech obral soupeře na vlastní modré čáře a puk, přenechal jej Petru Kumstátovi, který si zakončení vychutnal. Obránce se zbavil stahovačkou a pod přesouvajícím se gólmanem skóroval.

47:17

Vyloučen je hráč Jan Piskáček (Sparta) na 2 minuty za držení protihráče.

44:19

Půlka hlediště už jásala. Sparťané v plném počtu zahrozili. Střela jednoho z útočníků po Klimkově přihrávce rozvlnila boční síť.

43:50

Sparťané se zatím dobře brání.

42:48

Vyloučen je hráč Juraj Mikuš (Sparta) na 2 minuty za hrubost.

41:45

Bern se snaží od prvních minut třetí třetině ještě zabojovat o postup. Plüss se nebezpečně pohyboval kolem Pöpperleho, ale sparťanský gólman puk betony odrazil pryč.

40:01

Třetí třetina začala.

Sparťany doprovází do šatny potlesk fanoušků. Za druhou třetinu si ho zasloužili. Pražané jsou velmi blízko postupu do semifinále Ligy mistrů.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:00

Domácí pokračují v klasické přesilovce. Švrček pálil od modré čáry do svých.

37:59

SPARTA vstřelila branku - 3:1! Sparťané nabídnutou výhodu využili, Pech z levé strany vystřelil po ledě a puk prošel pod Genoniho betonem. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Vrána.

Sparta hraje přes minutu a půl přesilovku pět na tři.

37:17

Vyloučen je hráč Maxim Noreau (Bern) na 2 minuty za zdržování hry - vyhození kotouče mimo hřiště.

36:55

Vyloučen je hráč Marco Müller (Bern) na 2 minuty za vysokou hůl.

35:28

SPARTA vstřelila gól - 2:1! Tak to byla kulišárna. Miroslav Forman stál u matinelu, na úrovni koncové čáry. Gólman Genoni si chtěl pokrýt tyčku, ale stejně nechal škvíru, kterou chytře sparťanský útočník trefil. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.

33:40

Klimek střílel přes obránce mimo, ale k puku se dostali sparťané a nahozený kotouč domácí útočník ve vzduchu tečoval tak, že přeskočil na břevno. Kotouč se o horní tyč otřel a odskákal do rohu kluziště.

31:29

BERN vstřelil gól - 1:1! Sparťanům radost dlouho nevydržela, Tristan Scherwey zakončil pohlednou akci hostů. Hischier mu pěkně přihrál. Druhou asistenci si připsal Martin Plüss.

30:50

SPARTA vstřelila gól - 1:0! Juraj Mikuš vystřelil od modré čáry, bernský gólman měl zakrytý výhled, sparťanský obránce měl hodně místa a posílá domácí do vedení.

30:17

Sparťané jeli dva na jednoho, Hlinka byl při zakončení tísněn. Proto úspěšně zasáhl Genoni.

29:52

Vyloučen je hráč Mark Arcobello (Bern) na 2 minuty za nedovolené branění.

29:30

Sparťané mají tlak až po konci přesilovky. Černoch byl sám před brankářem, ale Genoni ho vychytal. Domácí útočník však byl tvrdě sražen, rozhodčí posoudili situaci jako nedovolenou.

26:22

Vyloučen je hráč Simon Moser (Bern) na 2 minuty za sekání.

26:21

Pechovu lehkou střelu má Genoni v lapačce. Při reklamní pauze si vysloužil potlesk tribun reprezentační obránce Adam Polášek, bývalý hráč Sparty.

24:25

Další důkaz zlepšení pražského týmu - Gernát dostal mezi kruhy nabito, opřel se do kotouče a tvrdou ránu vyrazil brankář Bernu.

22:55

Sparťanský obránce Nedomlel pěkně vystřelil, Genoni vyrazil puk ramenem. Urostlý bek se zkušenostmi ze zámoří ještě zboural jednoho ze soupeřů. Druhou třetinu domácí začali lépe. Konečně jim vychází kombinace.

20:01

Druhá třetina začala.

20:00

První třetina skončila.

17:40

Hlinka s Klimkem se dostali do útočného pásma, ale sparťanský kapitán jako by se bál vystřelit. Klimek po jeho přihrávce ještě chvíli kotouč držel, jenže k střele se nikdo z domácích nedostal.

14:25

Obrázek hry vypadá pořád stejně - Bern útočí, Spartě se nedaří si ani pořádně přihrát. Od modré čáry dvakrát vypálil obránce Untersander.

11:23

Další velká šance hostů po chybách sparťanských hráčů: po přiťuknutí od parťáka byl Rufenacht sám před Pöpperlem. Nepřekonal ho, ale za jeho dorážení ho potrestali obránci domácích.

10:00

Bodenmann vyřešil nájezd dvou na jednoho individuálně a trefil tyčku!

9:19

Po další sparťanské akci to vypadalo na šarvátku, ale skončilo se po drobném postrkávání.

8:25

Po vyraženém kotouči se natahoval sparťanský útočník Kumstát. Měl před sebou odkrytou branku, ale soupeř byl pohotovější.

7:21

Genoni má puk ve své moci, snad poprvé se vzahuje v útočném pásmu Sparty.

6:05

Kumstát zkusil vystřelil z velké dálky. Puk se odrazil od zadního mantinelu před Genoniho, avšak bernský gólman zasahovat nemusel. Kumstáta zablokoval obránce.

4:27

Bern opět domácí zatlačil. Akci přerušil hvizd rozhodčího, který odpískal postavení hráče v brankovišti.

3:25

Sparťanům vůbec nefunguje rozehrávka. Směrem dopředu ještě nic nevymysleli.

2:49

Jeden z hráčů Bernu nastřelil kotouč od mantinelu a od domácího hráče se puk odrazil směrem k Pöpperlemu. Gólman opět Spartu podržel. Následné zmatky důrazně vyřešili beci.

2:30

Sparťanský obránce Nedomlel chybně rozehrál, naštěstí pro Spartu svoji velkou chybu ještě stihl napravit.

1:15

Hischier vystřelil hned po buly, Pöpperle musel znovu zasahovat.

0:50

Sparťanský gólman Pöpperle si připsal první dva zákroky. Puk v obou případech vyrazil před sebe, ale vážnější šanci si Bern nevypracoval.

0:01

Domácí oblékli rudo-černé dresy. Hosté ze Švýcarska jsou ve žlutém s černými rameny.

Oba týmy jsou na ledě, hráči seřazeni na modrých čarách. Zazněla oficiální hymna soutěže, na rozdíl od té fotbalové tuhle melodii moc lidí nezná.

Dobrý večer, vítejte u sledování podrobné reportáže z odvetného čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů. Sparťané si přivezli ze švýcarského Bernu nadějnou remízu 1:1.