Sparťan Ton: hvězda, která zažila smolný večer

26 2008
Byl nejlepším hráčem Sparty. Přesto nebylo možné jednoznačně říct, zda to byl pro útočníka Petra Tona šťastný zápas. "Bylo to tak napůl," hodnotil.

První gól svého týmu dal, na dalších dvou se podílel asistencí. Výrazně tak pomohl ke čtvrté výhře Sparty v řadě, když včera porazila Pardubice 5:4 po nájezdech. V nich Ton při svém pokusu neuspěl. A nebyla to jediná věc, která ho mohla včera mrzet.

Utkání bylo vaším soubojem s pardubickým brankářem Růžičkou. Kdo byl podle vás úspěšnější?
Určitě on. Dvakrát mě při nájezdech vychytal. Asi je to výborný brankář (pousměje se).

Při tom prvním nájezdu v úvodní třetině jste zkoušel svůj oblíbený bekhendový blafák...
... ale sjelo mi to do boční konstrukce. Určitě to ale neznamená, že bych ho přestal dělat.

A při rozhodujících nájezdech jste jej zopakovat nechtěl?
Mám zdravotní problém na ruce, v průběhu zápasu jsem do ní dostal pukem, tak jsem se rozhodl vystřelit. Jenže to šlo přímo do lapačky.

Vy jste ale mohl rozhodnout už samotné prodloužení. Dal jste i gól, který však padl těsně po vypršení času. Když jste vyrážel na souboj s vyjetým brankářem Růžičkou, sledoval jste časomíru?
Věděl jsem, že musím střílet, ale musel jsem mu udělat kličku. Klakson jsem slyšel dřív, než padl gól.

Po té akci jste zůstal ležet v rohu kluziště. Co se stalo?
Jak jsem upadl, tak do mě zbytečně vjel jeden z protihráčů. Viděl, že ležím, ale vzal mi rameno a hlavu.

První třetinu nejela časomíra. Kdy jste naposledy zažil, že se musel během zápasu hlásit čas?
Asi jsem to ani nezažil. Bylo to nepříjemné hlavně v přesilovce.