Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Spartě se zranil obránce Šrek

27 1999
H e l s i n k y - Nejméně do konce roku se bude muset pražská Sparta obejít bez služeb hokejového obránce Pavla Šreka. Urostlý bek si totiž ve 22. sekundě třetí třetiny úterního zápasu Evropské hokejové ligy proti IFK Helsinky přetrhl vazy v pravém rameni a je přibližně na dva až tři měsíce vyřazen ze hry.

"Jedná se o přetržené vazy, které budeme muset v Praze odoperovat. Pokud půjde všechno dobře, mohl by tak za dva až tři měsíce začít opět hrát," uvedl lékař týmu Dušan Singer, který s hráčem okamžitě odjel do nemocnice k vyšetření rentgenem. Poté, co bylo zjištěno, že se nejedná o zlomeninu, zraněné rameno mu finští lékaři pouze zafixovali, aby mohl s týmem ještě v noci odcestovat zpět do Prahy.

K osudovému momentu došlo poté, co se Šrek snažil na začátku třetího dějství neúspěšně přerušit kombinaci trojice Čaloun, Pirjetä, Židlický, která nakonec skončila šestou inkasovanou brankou Pražanů.

"Skákal jsem do přihrávky a pak narazil na mantinel," popsal jedenatřicetiletý bek v začátku nevinně vyhlížející moment. Poté mu však z ledu museli pomoci spoluhráči. Naposledy byl Šrek zraněný na konci uplynulé sezóny, kdy ve čtvrtém semifinále proti Vsetínu utrpěl po zákroku Radka Bělohlava a následném pádu na mantinel otřes mozku. "Tehdy to ale nebylo tak hrozné, navíc jsem přišel pouze o dva zápasy. Teď to bude horší a delší," dodal smutně Šrek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze