Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Špatný led, shodli se hráči po tréninku

Trenér Josef Augusta vede trénink - Kouč českého celku Josef Augusta při tréninku | foto: Michal DoležalČTK

26 2001
Norimberk - (Původní zpravodajství redaktora iDNES) - Trochu rozpačitě vypadali hokejoví reprezentanti při prvním tréninku v moderní hale v Norimberku. Udělali pár temp, rozdali první přihrávky a lehce se zarazili. Důvod? "Led nebyl úplně super," vysvětlil útočník David Výborný. "Vypadalo to, jako by ho zrovna udělali. Hrozně špatně se odhaduje, co udělá puk," přidal se Viktor Ujčík. Přesto nijak zvlášť nezoufali. "Hlavně že všichni mají stejné podmínky," usmál se Výborný. Na tréninku se proháněli hodinu, potom zmizeli v prostorné kabině, hned za rohem od plochy.O cestě české výpravy čtěte ZDE

"Už jsme se všichni na trénink těšili, abychom vypotili tu dlouhou cestu," připomněl Výborný pětihodinové putování. 

Na rozdíl od loňského šampionátu v Petrohradu, kde se jako obhájci titulu usídlili v nejkomfortnější a nejbližší kabině, mají tentokrát stejnou jako ostatní týmy. Podle vedení mužstva je však pohodlná a vyhovuje. "I hala je dobrá, mně osobně se podobné menší arény líbí," říká Výborný. "Nürnberg Arena" je nejnovější stavbou pro probíhající mistrovství v Německu, byla dostavěna až začátkem února. Vejde se do ní devět tisíc lidí.

"Pěkná sice je, ale hlavně aby se v ní dařilo," ušklíbl se reprezentační kouč Josef Augusta. Sám si na kvalitu ledu příliš nestěžoval, při jeho rychlosti prý nic nepozná. Do útrob se trousil jako první, usmíval se. "Jestli už vám prozradím, kdo bude v sobotu chytat? Ne, ne, buďte trpěliví," hlásí.

Za ním už má zahraniční televize první úlovek. Reportér odchytil kanonýra New York Rangers Radka Dvořáka, ten se perfektní angličtinou na pár minut rozpovídá. Potom zahučí hlasitá siréna, ta oznamuje konec tréninku. V chodbě zaburácí rolba a vyjíždí. "Jestli se led ještě může zlepšit? To nevím, musíte se zeptat místních ledařů," vtipkuje hbitý útočník Výborný.

Venku se nasoukají do autobusu a vyrazí do hotelu. "Zatím vypadá skvěle. I jídlo bude snad dobré," věří Výborný. Další trénink je čeká v pátek v 16 hodin, šampionát pro ně vypukne v sobotu také od 16 hodin, kdy se utkají s Běloruskem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze