Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Specialista na baráž míří do Ústí

27 2004
Ústí nad Labem - Chcete postoupit do hokejové extraligy? Angažujte ho. Je specialistou na baráž, dvakrát ji úspěšně absolvoval. Nejprve se podílel na postupu Liberce, o rok později slavil návrat do nejvyšší soutěže s Kladnem. Nyní ho získalo prvoligové Ústí. Bude se Vítězslav Jankových radovat z postupu do třetice?

"Kdyby to vyšlo, byl bych určitě rád. A nejen já, šťastné by bylo i vedení, hráči a diváci. Buďme však při zemi, první si dávejme menší cíle, které se mohou postupně zvyšovat," prohlásil dvaatřicetiletý Jankových.

Soustředit se chce na průběh celé sezony. "Chce to jít krůček od krůčku, dostat se do play-off a odtamtud třeba až do finále. A co bude dál teprve uvidíme, mluvit o tom je teď hodně předčasné," uvědomuje si.

Po postupu Liberce mezi elitu v sezoně 2001/2002 prožil nepříjemnou událost. "Po pár kolech mi praskl vřed na dvanácterníku, naštěstí se to vyléčilo dobře. Tím pádem jsem se ale nedostal do týmu," vzpomíná Jankových.

"Později jsem bral zavděk tím, že jsem mohl pomoct do extraligy Kladnu. Docela se mi tam i dařilo, byl jsem tam spokojen," ohlíží se za poslední sezonou, ve které odehrál 51 zápasů, připsal si patnáct bodů za dvě branky a třináct asistencí.

V ústeckém mužstvu poznal řadu známých tváří. "Hrál jsem s Jirkou Kudrnou v Liberci. Pocházím z Moravy, je tu hodně kluků z Prostějova, z Jihlavy. V první lize jsem také nějaký čas působil, za ty roky se z ledu známe."

Jankových často platil za zlého muže, žádný tvrdý zákrok či šarvátka se bez něj neobešla. Jeho 141 trestných minut v sezoně 1999/2000 patřilo k rekordním zápisům. Poslední ročník si připsal na Kladně trestných minut čtyřicet.

Zklidnil se? "Uvidíme, jak to bude vypadat v této soutěži. Očekávám, že po mně soupeři víc půjdou, ale uklidnil jsem se a nenechávám se tak snadno vyprovokovat," tvrdí Jankových.

"Už podobné věci spíš nechávám na mladších. Člověk stárne, a tak zbytečně neplýtvá silami," směje se. O zájmu Ústí se dověděl během dubna. "Většinou se to tak dělá, že mančafty končí sezonu a udělají si koncepci. S ústeckým manažerem Janderou jsme jednali dvakrát a dohodli se," říká Jankových.

Co od působení v Ústí nad Labem očekává? "Hlavně že budeme hrát dobrý hokej. Vidím, že se tu předělává zimní stadion, buduje se zázemí pro hráče, takže čekám jen to nejlepší. Lidí na hokej chodí hodně, snad jich bude ještě víc." 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze