Davos - Kanada: Marha brání Pittise

Davos - Kanada: Marha brání Pittise - Josef Mahra z Davosu (vlevo) brní kanadského hokejistu Dominica Pittise. | foto: AP, ČTK

Spenglerův pohár zůstal v Davosu

Davos - Hokejový Spenglerův pohár zůstává v Davosu. Domácí hokejisté ve finále 80. ročníku tradičního turnaje porazili 3:2 výběr Kanady, který v Alpách vedl slavný kouč Pat Quinn. Švýcarský tým tak v prestižním klání, které se tentokrát obešlo bez českého zástupce, uspěl počtrnácté v historii.

V dresu domácího týmu se mohli z vítězství na nejstarším evropském turnaji radovat i čeští hráči Josef Marha a Petr Tatíček, jehož si Davos vypůjčil z Kladna. Třetí český útočník Václav Varaďa dnes v sestavě nebyl.

Svěřenci Arna del Curta dosáhli po roční odmlce na trofej i přesto, že už po devíti minutách prohrávali o dvě branky.

Ještě do první přestávky však vyrovnali a po bezbrankovém druhém dějství skóre ve třetí části otočili. Vítězný gól vstřelil ve 49. minutě Andreas Ambühl.