Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spor nekončí: pojedou se dodatečně penalty?

20 2001
Moskva - Tahanice kolem sporného úterního vítězství českého týmu nad Švédskem pokračují. O výhře 4:3 rozhodl až los poté, co ruský rozhodčí odmítl po prodloužení nařídit samostatné nájezdy. Ve středu sice direktoriát Euro Hockey Tour dva body za vítězství pro Česko potvrdil, proti tomuto rozhodnutí se ale dnes odvolal generální manažer švédského týmu Hedberg k mezinárodní hokejové federaci. Není tedy vyloučené, že se přeci jenom penalty mezi Českem a Švédskem dodatečně uskuteční.

Švédský manažer Hedberg namítá, že rozhodnutí direktoriátu bylo nefér. Nelíbí se mu, že Rusko mělo v pětičlenném hlasování dva hlasy.  "Připadá mi to nefér," přiznal Hedberg. Postižená strana navrhla dvě řešení. Prvním je anulovat los i samostatné nájezdy z druhého úterního zápasu mezi Ruskem a Finskem, v němž zvítězili Rusové nakonec 3:2.

Tím pádem by měly všechny týmy po bodu za remízu. Druhou variantou jsou
dodatečné nájezdy Švédů proti Česku. "Na to nemůžeme v žádném případě přistoupit. Rozhodnutí direktoriátu Švédové i Finové podepsali, tak jak mohou o den později žádat změnu? Penalty rozhodně nepojedeme, muselo by tomu předcházet písemné rozhodnutí," uvedl šéf české výpravy Jindřich Micka.

K odvolání se možná Hedberg odhodlal poté, co se proti němu rozpoutala ve švédských médiích bouřlivá kritika.

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze