Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Spor o trio mladíků vyhrál Omsk

1 2001
Omsk - Případ tří mladých hokejistů ruského klubu Avangard Omsk Alexandra Svitova, Stanislava Čistova a Kirila Kolcova, kteří byli, coby vojáci základní služby, v minulém týdnu za asistence milice odvedeni k jedné z moskevských posádek, je zřejmě definitivně vyřešen. Po jednání prezidenta omského klubu Anatolije Bardina s náčelníkem CSKA Moskva Michailem Mamiašvilim a prvním náměstkem ruského ministra obrany Nikolajem Kormilcevem padlo rozhodnutí, že omské trio nezakotví Moskvě, neoblékne dres CSKA, ale vrátí se domů do Omsku.

Proti převodu hráčů do Moskvy se dúrazně postavili také zástupci všech zvývajících klubů ruské  Superligy s poukazem, že podle platných směrnic může hráč oblékat pouze dres týmu, s nímž má podepsan platný kontrakt. A to i v případě, že vykonává vojenskou službu.

Zmíněná klauzule je však v příkrém rozporu s platnými ruskými vojenskými zákony, které s přesuny vojáků jednoznačně počítají. Až série jednání omského šéfa Bardina s představiteli CSKA a ministerstva obrany definitivně zažehnala hrozbu, že juniorští reprezentanti Svitov, Čistov a Kolcov budou v následujících měsících bez hokeje.

Jak jsme již uvedli, pPřevelení" vojáků probíhalo dramaticky. Do moskevského hotelu Junosť, kde výprava Omsku pobývala před cestou k ligovému utkání do Chabarovska, vtrhli ve večer zástupci CSKA Moskva a milice. A oháněli se příkazem odvést Svitova, Čistova a Kolcova na jednu z moskevských vojenských posádek. K tomu také nakonec došlo.

Vedení Omsku se však nevzdalo a  boj o návrat talentovaných mladíků dotáhlo do vítězného konce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze