Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spor Teleaxisu se svazem spěje k soudu

27 2003
Praha - Hokejový svaz už nemíní spolupracovat se svým marketingovým partnerem, s firmou Teleaxis. Ta mu sháněla po deset let peníze. Svaz navíc hodlá vypovědět společnosti Petra Kovarčíka kontrakt o komerčních právech na světový šampionát v Česku. Teleaxis se brání a spor o miliony pravděpodobně rozhodne až soud.

Hokejový svaz dal již před časem najevo, že s Teleaxisem nehodlá pokračovat ve spolupráci, jež vyprší poslední prosincový den tohoto roku. A to platí i pro hokejový šampionát.

"Už takhle nám dluží takové miliony, takže nechceme, aby ještě inkasoval peníze za mistrovství světa," prohlásil nedávno k plánovanému rozchodu s Teleaxisem generální sekretář Martin Urban.

Svazoví advokáti už údajně vypracovali a zaslali druhé straně dopis, v němž označují stávající kontrakt o komerčních právech na MS za neplatný.

To se však Teleaxisu nelíbí. Ve hře jsou desítky milionů korun a marketingová společnost se nechce reklamních práv vzdát.

"Podle našeho mínění je smlouva platná, nevypověditelná a jsme nadále připraveni plnit z ní vyplývající povinnosti. Současně činíme právní kroky k tomu, aby se zamezilo nakládat s našimi právy neoprávněně," řekl ve čtvrtek ČTK ředitel společnosti Miloš Broukal.

Tomu navíc vadí, že svaz napadl smlouvu, aniž zdůvodnil proč.

"Na přípravě šampionátu pracujeme už tři roky. A teď nám najednou někdo řekne, abychom od toho šli? To přece nejde," uvedl Broukal. Více světla možná vnese do případu páteční dopolední tisková konference, kterou hokejový svaz svolal do pražského hotelu Expo.

Svazoví zástupci už dříve oznámili, že nehodlají prodloužit smlouvu s Teleaxisem, s nímž spolupracovali deset let. Po vypršení stávajícího kontraktu by se měla o marketing začít starat společnost ProHockey, kterou svaz založil v roce 1996. Dosud byla její hlavní náplní zprostředkovatelská a obchodní činnost ve sportu.

Také tento rozchod s Teleaxisem může skončit před soudem, protože ten má podle svých zástupců v nynější smlouvě zakotvenu tříletou opci. Představitelé svazu to však popírají.

Teleaxis zajišťoval svazu ročně přibližně 55 milionů korun a k tomu organizoval turnaj série Euro Hockey Tour o Pohár České pojišťovny, jehož rozpočet se pohybuje kolem 15 milionů.

Hokejoví funkcionáři však letos vyjádřili nespokojenost s tím, že se firma zdržela při pravidelných splátkách. Podle Teleaxisu šlo ale o sankce za porušení smlouvy.

Autoři: ,


Témata: Opce
Najdete na iDNES.czmobilní verze