Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sport-express: Češi by nás měli logicky roztrhat

7 2003
Je to hanba, že nás musel z louže dostat někdo jiný, napsal ve svém středečním vydání ruský sportovní deník Sport-express. Reagoval tak na to, že díky úternímu vítězství Švédska nad Švýcarskem se Rusko i s třemi porážkami dostalo do čtvrtfinále hokejového mistrovství světa, v němž dnes večer nastoupí proti českému mužstvu. Ještě že to udělali Švédové. Kdyby nás zachránilo Dánsko, byla by to ještě větší hanba. Takto nám pomohl silný tým, i když na první pohled je to "medvědí služba". Trefili jsme totiž na Čechy, pokračoval Sport-express.

"Podle logiky a chladného uvažování by nás Češi měli roztrhat. Pokud na středeční zápas nastoupí proti ruské sborné stejný (český) tým, jaký hrál proti Finům a Slovákům, nezbývá nám než doufat, že ruská sborná, kterou jsme viděli v posledních třech zápasech, někam nenávratně zmizí," uvedl list.

Sport-express napsal, že ve prospěch Ruska nicméně mluví "historické paralely". "Loni jsme také nechutně zahráli druhou fázi (světového šampionátu), do čtvrtfinále se dostali 's odřenýma ušima' a také natrefili na český tým, který pro nás byl větší hrůzou než cokoli jiného. Vyhráli jsme však," připomněl autor.

Zdůraznil, že "dnešní Lenerovi Češi se liší od loňských Augustových především tím, že hrají bez ohlížení se na silné a slabé stránky soupeře. Proti Finům i proti Ukrajincům nastoupili se stejným záměrem - (soupeře) vystrašit, zatlačit stálou převahou a silovou hrou a pak dorazit ostrými, svižnými protiútoky."

Pouze individuální umění na Čechy nestačí. Pokud ale tři hořké prohry v Turku ruské hokejisty něčemu naučily - alespoň tomu, že nejdůležitější je týmová hra -, pak naději ještě máme, uvedl list.  V dalším článku deník zároveň uvedl, že "Češi strašně nechtěli hrát s Ruskem". "Další porážku s dávným a zásadním soupeřem by českého týmu ve vlasti nemuseli odpustit. Možná dokonce budoucnost Slavomíra Lenera jako hlavního trenéra bude z velké části záviset na výsledku tohoto (dnešního) zápasu," napsal.

Sport-express pak citoval Martina Straku, který sdělil, že se bojí střetnutí s Rusy. "Aby změnili nepříjemnou statistiku zápasů s ruskou sbornou, naši trenéři musejí vymyslet něco mimořádného," řekl český útočník.

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze