Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágra zklamal konec na Floridě: Spousta lidí neví, co se tam stalo, říká

Jaromír Jágr na prvním tréninku kladenských hokejistů. | foto: Adam Soukup, Rytíři Kladno

24 2017
Blíží se konec července a český útočník Jaromír Jágr po nečekaném konci na Floridě stále nemá jasno, kde bude v následující sezoně hrát. Mohlo by se zdát, že se tak trápí nejistotou. Legendární hokejista zdlouhavá jednání o své budoucnosti ale tak nevnímá. Ať skončí kdekoliv, chce být na novou sezonu hlavně stoprocentně připravený.

„Dělat si starosti, kde budeš hrát, je úplně zbytečný. Důležité je být připravený a ne překvapený, až příležitost přijde,“ řekl český útočník po prvním tréninku na ledě s kladenskými hokejisty.

Přiznal však, že konec na Floridě ho zaskočil a hlavně mrzel. Pídit se po důvodech a babrat se v tom ale už dál nechce. Moc dobře si uvědomuje, že si tím k ničemu nepomůže. Má před sebou další výzvy.

Fotogalerie

„Těžko se mi k tomu vrací. Ani se mi nechce. Spousta lidí neví, co se tam stalo. Vždycky věřím, že to, co se člověku stane, se přihodí z nějaké dobrého důvodu a vždycky je to nejlepší věc, která se ti může stát. Mělo to tak být. Možná mě to i posunulo dál,“ věří Jágr, jenž si dobře uvědomuje, že v NHL se na city nehraje.

„Takhle to funguje v každé práci. Je to obrovský byznys. Někdo je ve vedení, musel udělat rozhodnutí a dopadlo to takhle. Někdo je šťastný, někdo není. Takhle to chodí všude na světě. NHL není to místo, kde by se dávaly věci zadarmo,“ uvědomuje si držitel řady rekordů v NHL.

Jágr zároveň potvrzuje, že setrvání v NHL je pro něj stále prioritou.

„Několik mužstev je rozjednaných, bude záležet na tom, co se ukáže jako nejlepší varianta. Alternativ je mnoho. Co si budeme namlouvat, hokej v NHL je na úplně jiné úrovni než jakákoliv jiná liga na světě. Svou tradicí, zázemím, atmosférou, diváky, prostě vším. Pořád je to pro mě největší lákadlo,“ zdůrazňuje dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Pětačtyřicetiletý útočník ale zároveň připouští, že jsou ve hře i další varianty. Ruskou KHL či návrat domů proto nevylučuje.

„Věřím, že nabídka opravdu přijde, ať už z NHL, KHL, české extraligy nebo z Kladna. Pokud by to nebyla NHL, tak by to určitě muselo být spojené s Kladnem, aby z toho měl klub nějakou výhodu. Nesmím na něj zapomínat. Až skončím s hraním, tak hokej na Kladně musí pořád dál nějak fungovat. I to bude důležité v mém rozhodování,“ vypichuje Jágr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze