Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Usmíření. Zaslíbené město opět přijalo Jágra: Čas vše vyléčí, řekl

Jaromír Jágr se v Pittsburghu po šestnácti letech dočkal ovací ve stoje | foto: AP

20 2017
Také 1700. zápas Jaromíra Jágra v NHL může být hodně netradiční. Na jednu stranu jeho Florida po prohře 0:4 na play-off kouká hodně zpovzdálí a dostává se pouze do teoretické roviny, na druhou se po téměř šestnácti letech v Pittsburghu opět dočkal potlesku a ovací vestoje.

Sehrál tam nejlepší léta kariéry. Pomohl ke dvěma Stanley Cupům a bavil místní diváky v bývalé Mellon Aréně úžasnými góly a přihrávkami. Po výměně do Washingtonu se z něj stal soupeř. Nevraživost fanoušků Penguins vůči Jágrovi stoupla, když si při svém návratu z Ruska do NHL vybral Philadelphii - úhlavního rivala z druhé strany Pensylvánie.

Jako by jedenáct let zábavy a úspěchů s vlasatým borcem z Čech bylo zapomenuto. Bučení na Jágra sílilo. Legendární hokejista vždy dělal, že to nevnímá. Nechtěl se k tomu vyjadřovat. Jen těžko si lze představit, že ho to nemrzelo. S jakýmkoliv týmem pak přijel, vždycky se setkal s nevraživostí.

Fotogalerie

„Vůči Pittsburghu jsem nikdy necítil nic špatného, dali mi šanci hrát NHL. V posledních letech ale na mě fanoušci bučeli při každém kontaktu s pukem,“ přiznal Jágr.

Při nedělním odpoledním utkání Floridy na ledě PPG Paints Arény ale došlo k symbolickému usmíření.

Penguins v letošní sezoně slaví padesátileté výročí svého založení. Klub si pro jednu ze svých největších legend připravil malý dárek. V úvodní třetině mu pustili na kostku minutové video. Fanoušci Penguins opět mohli shlédnout Jágrovy úchvatné góly.

Promluvil i Mario Lemieux, Jágrův učitel a největší legenda klubu.

Potlesk plné haly nemohl chybět. Pryč bylo bučení a pískot. Fanoušci se začali zvedat ze sedaček a přivítali Jágra ovacemi vestoje.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL na oplátku davu pokynul a poplácal se na srdce. Odpuštěno!

„Čas všechno vyléčí. Někdy se prostě musí trpět dlouhou dobu. Bylo to ale od nich hezké, ale radši bych vítězství,“ řekl Jágr po utkání.

Z pozice hráče to možná bylo naposledy. Zda bude mít Florida, či jiný klub o Jágrovy služby zájem i příští rok není jisté.

Ještě jednou se ale Jágr do PPG Paints Areny určitě vrátí. Až se jeho slavná 68 objeví pod stropem nové haly. Lemieux to potvrdil na konci ledna během oslav sta let NHL.

„Dočká se. Vyhrál tady dva poháry. Dostane se do Síně slávy. Číslo pod stropem haly v Pittsburghu si zaslouží,“ uvedl tehdy.

Je to evidentní. Odvržený syn byl znovu přijat svoji bývalou rodinou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze