Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak vypadá budování nového týmu NHL. Koho si Las Vegas může vybrat?

Las Vegas Golden Knights se připravuje na rozšiřovací draft NHL. | foto: AP

14 2017
Poslední rozšiřovací draft zažila NHL naposledy před 17 lety. Tehdy si Minnesota a Columbus napříč ligovými celky vybíraly nové hráče. Teď se nejslavnější hokejová soutěž světa na podobnou akci připravuje znovu. Už 21. června nový klub Las Vegas Golden Knights oficiálně zveřejní jména draftovaných hráčů.

Jak ale bude vlastně ojedinělá událost vypadat a jaká má pravidla?

Pravidla pro současné kluby:

Každý tým musí nabídnout Las Vegas jednoho obránce, který má platnou smlouvu na příští sezonu a zároveň odehrál v letošním ročníku minimálně 40 utkání nebo alespoň 70 za poslední dvě sezony.

Podobná situace platí i pro útočníky. Klub však má povinnost nabídnout k dispozici celkem dva forvardy, kteří mají platný kontrakt na příští sezonu.

Fotogalerie

Týmy mají povinnost dát k dispozici navíc jednoho brankáře. I on musí mít kontrakt na příští rok. Pokud by se zvolený gólman stal nechráněným volným hráčem, musí mu být předložena jeho současným zaměstnavatelem nová nabídka smlouvy.

Jak a kolik hráčů mohou kluby chránit?

Týmy mají dvě různé varianty, jak udržet současné hráče. Mohou si vybrat osm hráčů z pole a jednoho brankáře, nebo zvolit druhou možnost: pohlídat si sedm útočníků, tři beky a brankářskou jedničku.

Podmínkou však zůstává, že musí být chráněni jedinci, kteří mají ve smlouvě zahrnutou klauzuli o vyměnitelnosti. Ze strany Golden Knights nemohou být vybrání, pokud se sami odmítají klauzule vzdát. Výjimka platí pro klubem čerstvě draftované hráče a borce, kteří v lize hrají maximálně dvě sezony.

Všech třicet klubů musí oznámit listinu svých chráněných hráčů do 18. června 17:00 SEČ.

Jaké možnosti a povinnosti má nový klub z Las Vegas?

Manažer Golden Knights George Mcphee si musí vybrat minimální počet čtrnácti útočníku, devíti zadáků a tří brankářů. Minimálně dvacet hráčů musí mít platnou smlouvu na další ročník. Bývalý dlouholetý manažer Washingtonu Capitals navíc musí sáhnout alespoň po jednom hráči z každého týmu soutěže.

Pokud by chtělo vedení klubu případně nějakého hráče vykoupit ze stávající smlouvy, tak to může udělat nejdříve na konci příští sezony.

Vedení Golden Knights musí představit své volby do 21. června 17:00 SEČ. Kompletní výsledky budou zveřejněny o den později.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Grafton Recruitment Praha
|INŽENÝR KVALITY| na Chomutovsku

Grafton Recruitment Praha
Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze