Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Můžu teď umřít? Fanoušek promrhal životní šanci na finále Stanley Cupu

Tento fanoušek se alespoň na šestý zápas Stanley Cupu podíval živě. Ne každému v Nashvillu se to podařilo. | foto: AP

18 2017
Představte si, že řadu let sníte se alespoň jednou podívat živě na svůj tým ve finále Stanley Cupu. A když ta chvíle přijde, tak si jí ani nevšimnete. Tedy ano, ale o měsíc později. To pořádně naštve. Tak nějak se v posledních dnech cítí fanoušek Nashvillu Andrew Fudge.

Mladý Američan je fanouškem Nashvillu od jeho vzniku. Pamatuje první sezony svého klubu v roli otloukánka mezi hokejovou elitou i marné pokusy dosáhnout na finále. V právě skončené sezoně se konečně dočkal.

Nashville v prvním kole Západní konference překvapil silné Chicago a přejel ho 4:0 na zápasy. To svěřence trenéra Petera Lavioletta tak nastartovalo, že dosáhli až na vysněné finále. Město country se zatím během měsíce a půl proměnilo téměř v hokejové centrum světa.

Vyprodáno na každý zápas, venkovní party pro desetitisíce fanoušků před arénou byly samozřejmostí. To vše bylo pro Fudgeho jako ráj. Nesplněný sen ale zůstával. Alespoň jednou se podívat na finále živě v aréně.

Fotogalerie

Nejlevnější lístek však stál kolem 25 tisíc korun a to jednoduše nebylo ve finančních možnostech mladého fanouška. „Ani náhodou jsem si nemohl dovolit zaplatit takovou částku,“ říká.

Levněji vycházela i letenka s lístkem a ubytováním v Pittsburghu.

Tak alespoň zkusil štěstí přes svůj Twitter účet v klubové soutěži o dva volné lístky na čtvrtý zápas finále. Neuspěl. To samé udělal na šestý zápas Stanley Cupu.

Nešťastník se však zapomněl podívat zpátky na výsledky soutěže. Šestý zápas tak nakonec zhlédl v klidu v pohodlí domova.

O to větší zklamání ho čekalo o pět týdnů později. Zcela náhodně se podíval na zprávy na svém Twitteru a doslova ho vzaly mrákoty. Bez duše koukal na zprávu. „Gratulujeme vám, vyhrál jste dva lístky na šestý zápas na finále Stanley Cupu.“

17.července 2017 v 16:38, příspěvek archivován: 18.července 2017 v 11:19

@NHL can I go die now... just now found this since I don't check twitter often. https://t.co/nfhmdvYkqG

„Viděl jsem tam nějakou gratulaci k výhře. Myslel jsem si, že je to klasický spam, a pak si teprve uvědomil, o co jde,“ láteřil Fudge a zpětně se na Twitteru podělil o své pocity.

„Můžu teď umřít...zrovna jsem to našel,“ napsal.

Jeho tweet okamžitě obletěl internetovým světem. Nashville šestý rozhodující zápas finále prohrál a domácí fanoušci v Bridgestone Aréně pak museli sledovat slavící hráče Penguins. Fudgeho však hloupá ztráta životního zážitku stále mrzí.

„Moje žena je na mě naštvaná. Naštěstí děti jsou ještě malé a neuvědomují si to. Musím se s tím smířit, ale nezvládl jsem to,“ přiznává fanoušek, jenž zároveň doufá, že bude mít brzy možnost k nápravě.

Dokráčí však silný Nashville za rok znovu do finále?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze