Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brankář Čech v masce obstál: To jsem ani neměl chytat, kluci mi pomohli

Petr Čech při exhibici, na níž se Martin Havlát loučil s kariérou. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

10 2017
Léta zastavuje střely nejlepších fotbalových útočníků světa. Na rozlučce hokejisty Martina Havláta si však brankář Petr Čech vyzkoušel trochu jinou roli. Sice opět v pozici ochránce branky, tentokrát však s o několik kilo těžší výstrojí. Ochrannou helmu vyměnil za hokejovou masku a gólmanské rukavice za lapačku s vyrážečkou.

A nevedl si vůbec špatně. Už při rozbruslení bylo vidět, že v nové roli není poprvé. „Tenhle týden jsem šel na led jednou, abych se alespoň trošku připravil,“ řekl po zápase brankář Arsenalu.

Co říkali v Arsenalu, že jdete hrát dva dny před ligovou premiérou hokej?
Ještě v úterý to vypadalo, že vůbec nenastoupím. Až v Brně mě kluci vyhecovali.

Kdo vás přesvědčil?
Martin (Havlát), který mi řekl, že nastoupit prostě musím. Výtěžek z utkání navíc jde na charitu, tak jsem se rozhodl, že do brány vlezu, i když jen na jednu třetinu. Chytat celý zápas, byl bych asi unavený. Takhle to pro mě bylo takové zpestření.

Takže v Arsenalu ani neví, že hrál?
Teď už to asi ví. (směje se)

Kdy jste stál na ledě naposledy?
S Arsenalem jsme před sezonu byli na turné po Asii a Austrálii, takže tam chodit na led nešlo a ani na to není čas. Tenhle týden jsem šel na led jednou, abych se alespoň trošku připravil.

Fotogalerie

Jaké to pro vás bylo?
Obrovský zážitek. Kdyby jakýkoliv kluk, který v dětství snil o hraní hokeje, dostal šanci nastoupit s tímto týmem, bral by to všema deseti.

Jak se zrodil nápad, že byste se zúčastnil?
Martinovi jsem říkal, že když akci uspořádá v tomto týdnu, já už budu mít po přípravě, takže šance přiletět na jedno odpoledne a dělat se Štěpcem (Radkem Štěpánkem) trenéra, by byla.

Jak se na ledě cítil?
Byl jsem hrozně nervózní, navíc panovalo velké horko.

Myslíte, že na vás protihráči stříleli naplno?
V každé exhibici dávají všichni hlavně pozor na to, aby se nikdo nezranil. Kometa je navíc v plné přípravě a ve čtvrtek ji čeká další zápas. Šlo hlavně o to, aby si to užili fanoušci a viděli hodně gólů, což se podařilo.

Dostával jste rady od kolegů Petra Mrázka a Ondřeje Pavelce?
Samozřejmě, vždyť pro mě bylo všechno nové. Na všechno, včetně rozcvičky, jsem se musel ptát. Kluci mi to vždycky řekli, je to vesměs stejné jako ve fotbale.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze