Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šprýmy slavné posily šokují Omsk

18 2004
Omsk - Žertíky hokejisty Jaromíra Jágra šokují personál klubu Avangard Omsk. Docela vyjeveně zíral na Jágra kustod Míša, když drahocenné posile v kabině brousil brusle a náhle zblízka uslyšel hlasité: "Nědúmaj. Rabótaj!" "Nepřemýšlej. Pracuj!" A za tři minuty znova. "Nědúmaj. Rabótaj!"

Scénku líčil Jágrův agent Jaroslav Zídek: "Míša asi vůbec nechápal, že si Jarda dělá legraci."

Spíš vážní a uzavření Rusové si teprve zvykají na nezbednosti jakoby nestárnoucího kluka z Kladna.

Rozkošná brunetka Vika Litvincevová mu pomáhá s rozhovory. S Jágrem mluví anglicky, s reportéry rusky. Často ji pobaví šprýmy českého hokejového vyslance.

V úterý ho musela přibrzdit. "Proč jste si vybral zrovna Omsk?" tázali se hokejisty. "Přece kvůli tlumočnici Viktorii," odvětil rozpustile v angličtině.

Vdaná paní Vika se zarazila a pevně pronesla: "Odpovězte na otázku, tohle nepřeložím."

Jágr si ji s chutí dobírá. Před reportéry prohlásil: "Už je tak vystresovaná, že odmítá chodit do práce."

Když se to dozvěděla Viktoria, jen se zasmála a řekla: "Sice nerozumím jeho narážkám v češtině, ale zvládnu to s ním. A v klidu."

Svérázný smysl pro humor k české hvězdě patří. Má-li dobrou náladu, špásuje takřka neustále.

V Omsku se špičkuje s krajanem Jaroslavem Bednářem i agentem Zídkem, jemuž každou chvíli oznamuje snížení a zvýšení honoráře: "Jestli tohle nezařídíš, strhnu ti procento! A už budeš v minusu. Anebo tě rovnou vyměním!"

Chechtá se i na ledě při tréninku. Přihlížející domorodci jenom žasnou. V pondělí se při zdravotní prohlídce nechal Jágr očkovat proti chřipce. Když mu lékař Sergej Bělkin píchl injekci do paže, natáhl k němu Jágr i druhou.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze