Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


St. Louis má prý políčeno na Haška

24 2001
Sunrise - Celek zámořské hokejové NHL St. Louis Blues vyměnil v sobotu českého brankáře Romana Turka do Calgary a podle saintlouiského deníku Post-Dispatch si generální manažer Blues Larry Pleau brousí zuby na jeho krajana Dominika Haška z Buffala. Vedení St. Louis prý Haškovi nabízí dvouletou smlouvu za 15 milionů dolarů, ale Pleau se chce ujistit, jestli současná opora Buffala neukončí po nadcházející sezoně kariéru. Za Turka a právo výběru ve čtvrtém kole draftu dalo Calgary brankáře Freda Brathwaitea, útočníky Daniela Tkaczuka, Sergeje Varlamova a právo výběru v devátém kole dnešního draftu.

Brathwaite by však podle spekulací Post-Dispatch nemusel odchytat v St. Louis ani minutu, protože by se měl stát součástí výměny do Buffala. Spolu s ním by tam měl údajně jít slovenský útočník Pavol Demitra a Marty Reasoner.

S Haškem by do týmu Blues mohli být vyměněni bývalý kapitán Buffala Michael Peca, který uplynulou sezónu nehrál, protože se s vedením Sabres neshodl na nové smlouvě.

"Nebudu své obchodní plány zveřejňovat," odmítl cokoliv prozradit Pleau. Turkův i Haškův agent Rich Winter byl rovněž tajemný. "Nějaké diskuse se vedly, ale nebylo by seriózní je publikovat," řekl Winter.

Buffalo má na Haška roční opci na devět milionů dolarů. St. Louis chce údajně záruku, že bude 'Dominátor' chytat ještě dva roky. Chce mu nabídnou základní plat okolo sedmi milionů dolarů s tím, že si další dva může vydělat na bonusech.

Zájem St. Louis potvrdil i generální manažer Calgary Craig Button. "Dominik Hašek je k dispozici. St. Louis je kandidát na vítězství ve Stanleyově poháru. A když je Hašek na trhu, St. Louis je určitě ve hře o něj," řekl Button, který je spokojen se získáním Romana Turka.

"Je pro nás velkou posilou. Když budeme mít kvalitnějšího brankáře, půjde nahoru celý tým," věří Button. Pleau poděkoval Turkovi za odvedenou práci, ale uvedl, že pro klub bylo výhodnější ho vyměnit, než využít roční opci za 2,8 milionu dolarů.

Šanci by měl dostat dosavadní Turkův náhradník Brent Johnson, který se v případě, že v klubu zůstane Brathwaite, popere o post 'jedničky'. "Roman byl u nás dva roky a odvedl dobrou práci. Bez něj bychom nedosáhli toho, co se nám za tu dobu povedlo. Přejeme mu vše dobré, museli jsme se však takto rozhodnout," omlouval Pleau výměnu mistr světa z roku 1996 a vítěze Stanleyova poháru z roku 1999.

"Věříme, že Johnson bude jednou jedničkou našeho týmu, ale musí ještě dokázat, že na to má," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze