Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stamkos si nervozitu nepřipouští, na první zápas kariéry v NHL se těší

Steven Stamkos | foto: Martin KorbášiDNES.cz

4 2008
V zámoří jeho výkony přirovnávají k Sidney Crosbymu. Ve věku osmnácti let je nejmladším účastníkem dvojzápasu mezi Tampou a Rangers. Sebevědomý Steven Stamkos je však velmi dobře připraven a svou kariéru v NHL zahájí před zraky diváků v O2 Areně.

S pěti body za jednu branku a čtyři asistence se stal Steven Stamkos nejproduktivnějším hráčem Tampy Bay v přípravném období.

Před svou premiérovou sezonou mezi hokejovou elitou si však nijak vysoké cíle neklade. Působí skromně, ale na druhé straně z něj čiší sebevědomí. Nejen v soukromí, ale především na ledové ploše.

Stevene, do prvního zápasu vaší kariéry v NHL zbývá jen pár hodin. Cítíte zvýšenou nervozitu, nebo se na zápas těšíte?
Přesně tak, už se na to těším. Sice to bude první utkání, ale věřím si na to. Pomůžou mi také spoluhráči, se kterými si skvěle rozumím.

Před sezonou se nechal kouč Barry Melrose slyšet, že vás vidí jako ideálního centra ve formaci s křídly Ryanem Malonem a Radimem Vrbatou. Prvně jmenované křídlo, ale nakonec ve vaší formaci zastoupí veterán Mark Recchi. Jak dané složení hodnotíte, budete si na ledě rozumět?
Určitě, nevidím v tom problém. V týmu máme celou řadu hokejistů s bohatými zkušenostmi z NHL, takže můžu nastoupit s kýmkoliv. V jakém složení nakonec nastoupíme, je čistě rozhodnutí trenéra.

V přípravných zápasech jste nevynechal jediný duel. Také proto jste nakonec platil za nejproduktivnějšího hráče Tampy. Jste se svými výkony spokojen?
Příprava se mi docela povedla. Mám z toho dobrý pocit. Doufám, že svými výkony budu schopen pomoci týmu k úspěchu.

Dáváte si před začátkem sezony nějaké konkrétní cíle. Na prvním místě jsou vždy výsledky týmu, ale můžete prozradit kolik gólů a bodů si dáváte za cíl?
Na to já moc nejsem. Důležité jsou vítězství, na statistiky teď vůbec nemyslím.

S bodovým ziskem je spojena také Calder Trophy (cena pro nejlepšího nováčka sezony - pozn. autora). Jako první hráč posledního draftu jste největší favorit na její zisk, souhlasíte?
Byl by to pro mě pěkný bonus. Taky na to ale příliš nemyslím, je to ještě hodně daleko.Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze