Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stanley Cup dorazí do Košic odpoledne

1 2003
Znojmo - Peripetie s cestou hokejového Stanley Cupu do Košic a posléze do Ostravy a Znojma snad zdárně skončí. Komplikace způsobilo nejprve zatoulání a tím pádem zpoždění příletu trofeje do Evropy a pak také neochota zámořské strany jakkoli urychlit přepravu. Celou noc strávil manažer Martin Stloukal telefonáty se zámořím... Stanley Cup měl v pátek ráno v devět hodin mezipřistání ve Vídni a odtud jeho cesta pokračuje civilní leteckou linkou do Košic. Na Slovensku má letadlo dosednout v 16.00 hodin.

"Chtěli jsme Stanleyův pohár za asistence jeho ochránců vyzvednout po mezipřistání ve Vídni a odtud jej soukromým letadlem mnohem rychleji přesunout do Košic, aby Jiří Bicek stihl všechny plánované oslavy," řekl Stloukal.

Cestu soukromého letadla byl ochoten uhradit Patrik Eliáš, šéf celé akce však nechtěl na změnu přistoupit. "Jsem zklamán jednáním s americkou stranou, která nám nebyla schopna vysvětlit ani zpoždění trofeje. Přitom Bicek byl třeba ochoten oslavy přesunout až na konec srpna," uvedl manažer Stloukal.

Poslední verze oslav Stanleyova poháru je taková, že v Košicích bude mít trofej v pátek do půlnoci Bicek. Od něj si Stanley Cup převezme Richard Šmehlík a převeze jej do Ostravy, kde je nachystána v sobotu dopoledne od 10.00 oslava.

Na trofej bude čekat s připraveným vrtulníkem Eliáš, aby ji převezl do Znojma.  "Se Šmehlíkem jsme se domluvili, že bude mít na oslavu čtyři až pět hodin. Akce ve Znojmě narušena nebude, pouze se přehodí některé programové bloky a Stanley cup přijde na řadu o chvíli později. Nedělní dopolední program v Třebíči zůstane zachován," dodal Stloukal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze