Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stanley Cup je tu, míří do Písku

23 2004
Praha - Dva naleštěné sporťáky burácely po silnici od Prahy okolo Příbrami směrem k Písku. Jeden z nich skrýval vzácné zboží, hokejový Stanley Cup. Nejslavnější trofej planety vezl na zadním sedadle své Mazdy RX-8 Stanislav Neckář, žluté Ferarri řídil Pavel Kubina. Oba obránci Tampy stráví s pohárem prodloužený víkend.

Písek, letiště v Plzni, Ostrava, Janovice u Frýdku-Místku, Liptovský Mikuláš a na závěr Pražský hrad. Na všechna tahle místa zavítá hokejový pohár pohárů, slavný Stanley Cup.

V prosluněném pátečním ránu s ním poprvé na české půdě zápózovali obránci Pavel Kubina a Stanislav Neckář, kteří jej získali v červnu s Tampou. A plánují pořádné oslavy, už při ranním "přijímání" popíjeli z poháru šampaňské.

Po tiskové konferenci se kolona vydala směrem na Písek s hokejisty, agentem Jaromírem Henyšem a strážci poháru vydala směrem na jih. "Schválně si dáme závod, kdo tam bude dřív," hecoval Kubina v žertu svého spoluhráče.

V jihočeském městě bude pohár k vidění nejprve na zimním stadionu a potom ve škole, do které Neckář chodil. V pět odpoledne je pak připravena show pro fanoušky na píseckém náměstí, později by se měla stříbrná trofej objevit v Hotelu City, který patří bratrovi bývalého internacionála Jiřího Lály.

 "Pohár bude přespávat buď v domě u rodičů, nebo v hotelu. Ale tebe k rodičům nepustím," otočil se Neckář se smíchem na Kubinu. Do Česka přiletěl s půvabnou americkou manželkou a na páteční oslavu pozval všechny trenéry, jejichž rukama prošel v dobách hokejového dospívání.

"Chtěl bych ho ukázat dědovi. Bohužel už nežije, ale on vždycky věřil, že ze mě bude hokejista. I když jsem měl jako malý potíže s kyčlí," svěřil se jihočeský rodák.

"Přiletět chtěl i Nikolaj Chabibulin s manželkou, ale nedostal narychlo víza," zalitoval Neckář neúčasti ruského brankáře týmu Lightning, který se s pohárem mohl doma potěšit před českou dvojicí. Zaměstnanci Hokejové síně slávy v Torontu přivezli Stanley Cup z Ruska už v noci, ještě před tím byl k vidění na Ukrajině a v Bělorusku.

Z Česka zamíří trofej na Slovensko za útočníkem Martinem Cibákem. Ani tam ale čeští zadáci nechtějí chybět. "Budeme se Stanley Cupem snad osmdesát hodin," řekl Kubina, který se těší na sobotní tah po Stodolní ulici v Ostravě. Akci pořádající agentura už má vybráno několik barů, které hokejisté navštíví. "Uvidíme, kdo déle vydrží," hecuje Neckář.

Program v česku a Slovensku uzavře pondělní návštěva Pražského hradu, kde hokejisty přijme prezident Václav Klaus. Pak pojízdná party skončí, bodyguardi v bílých rukavičkách odletí s pohárem do Švédska za útočníkem Fredrikem Modinem.

Hokejoví obránci Pavel Kubina (vlevo) a Stanislav Neckář se těší z příletu Stanleyova opoháru do Česka.

Spolupráce i v oslavách: Stanislav Neckář pije ze Stanleyova poháru, při čemž mu pomáhá spoluhráč z Tampy Pavel Kubina.

Pavel Kubina v zamyšlení vedle nejslavnější hokejové trofeje světa.

Půvab a sláva: Stanislav Neckář nasedá do svého sportovního vozu s americkou manželkou a Stanleyovým pohárem, který veze ukázat do Písku.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze