Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stanley Cup se loučil na pardubické show

Hejduk a Škoula na pardubické show - Do Pardubic se nepřijel se Stanley Cupem pochlubit jen Milan Hejduk, ale i jeho spoluhráč z Colorada Martin Škoula. | foto: Michal KlímaMF DNES

4 2001
Pardubice - Nejmasovější show zažil hokejový Stanleyův pohár ve svůj poslední den před odletem z Česka. Milan Hejduk , útočník Colorada, ho včera ráno převezl ze svého bydliště v Ústí nad Labem do Pardubic, města, odkud odešel do zámořské NHL. Tady se konala velká lidová oslava za účasti zpěváka Michala Davida, skupin Děda Mládek Illegal Band a Olympik, pardubických hokejistů z extraligy i z juniorské soutěže. Vrcholem večerního představení, které spolumoderoval mistr světa brankář Dušan Salfický, bylo předvedení Stanleyova poháru, který na pódium přinesli oba jeho vítězové - vedle Hejduka i obránce Martin Škoula.

Ještě před tím ale slavnou trofej čekala návštěva pardubické radnice, restaurace U Nouzů a místní nemocnice. "Chtěli jsme nabídnout možnost sáhnout si na pohár i dětem, které by ho jinak nemohly vidět, a všechny z toho měly obrovskou radost," vyprávěl organizátor celé akce, pardubický manažer Zbyněk Kusý.

Hejduk se Škoulou způsobili pozdvižení snad všude, kde se s pohárem objevili. "Jú, Milane, já chci podpis na plakát," volal desetiletý Tomáš, který hokejisty spatřil v parku u pardubického zámku. "A já ho chci na břicho," smála se asi o pět let starší slečna. To už ale manažer Kusý hnal všechno do aut, celá akce totiž pokračovala recepcí na zámku. "Abychom se nezpozdili," vysvětloval.

Náměstí před hotelem Labe se mezitím začalo zaplňovat, už okolo šesté hodiny večer na něm mohlo být víc než pět tisíc lidí. A další, kteří chtěli vidět slavnou cenu na vlastní oči, stále přicházeli. Hejduk se Škoulou přinesli stříbrný pohár na pódium o půl desáté večer a zvedli ho nad hlavu před možná desetitisícovkami jásajících fanoušků. Poté, co se diváci začali rozcházet, přesunula se oslava na místní diskotéku Patapuf, kde pokračovala až do pozdních nočních hodin...

"Trávil jsem v tomhle baru velkou část letní přípravy, proto si chci poslední chvíle s pohárem užít právě tady," smál se Hejduk.

Ráno už Stanleyův pohár českou půdu opustil - míří do Finska za obráncem Nieminenem.  "Rádi bychom, aby se tu za rok objevil znovu," přál si hokejový mistr světa ze sedmdesátých let Bohuslav Šťastný. "Tentokrát bych ale chtěl, aby s ním přijel Dominik Hašek."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze