Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stanley Cup se znovu zatoulal

24 2004
Vancouver - Marně čekali strážce Walter Neubrand a slavný skaut Tampy Jake Goetzen u výdeje kufrů na Stanley Cup. Slavná hokejová trofej se znovu zatoulala, pohár zůstal v neděli zapomenut na letišti ve Vancouveru. Trofej byla ze zavazadlového prostoru spoje společnosti Air Canada z Vancouveru do Fort St. John vrácena zpět kvůli nadváze v letadle.

"Čekali jsme, všechna zavadla tam byla, chyběl jen pohár," popsal Goetzen okamžiky nemilého překvapení.

Zaměstnanci společnosti Air Canada prohledali celé letadlo, jenže po Stanleyově poháru ani po jeho cestovním kontejneru nebylo ani stopy. Po telefonátu do Vancouveru se zjistilo, že šestnáctikilová cennost je uložena mezi zavazadly.

Mluvčí Air Canada Laura Cookeová na to v neděli reagovala tak, že Stanleyův pohár bude v noci ostražitě hlídán a v pondělí předán do správných rukou. Navíc se společnost snažila zjistit, kde se stala chyba.

Goetzen popsal zážitek jako noční můru. "Neubrand byl dost rozzuřený," poukázal na rozpoložení strážce trofeje.

Brent Lock, majitel posilovny, kam měl Stanleyův pohár v neděli večer zavítat, tuto zvláštní událost také nechápal. "Není to žádný starý ošoupaný kufr, ale svatý grál. Je to pravděpodobně nejdůležitější neposvátný artefakt v Kanadě," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze