Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stanley Cup uvidí i na Pražském hradě

14 2004
Ostrava - Návštěva u prezidenta i tah po barech v proslulé ostravské Stodolní ulici čeká v Česku na Stanley Cup. Hokejový obránce Pavel Kubina připravil pro slavnou trofej rozmanitý program. Se Stanislavem Neckářem, kolegou z vítězného týmu Tampa Bay Lightning, se s pohárem potěší v závěru příštího týdne.

„Já budu už v pátek v Písku, kde ho bude mít Standa Neckář. V sobotu bude můj a v neděli s ním pojedu na Slovensko za spoluhráčem Martinem Cibákem,“ řekl Pavel Kubina.

„Asi si ho užiju nejvíc ze všech.“ Aby pohár dostal co nejrychleji do Ostravy, sehnal si sponzora, který mu půjčí letadlo na přepravu z plzeňského letiště.

Po příletu do Ostravy vezme stříbrnou mísu na tiskovku do hotelu Atom a v 11 hodin jej ukáže Ostravanům v obchodním centru Futurum.

„Jenom doufám, že mi nepřijde s půldenním zpožděním jako loni Ríšovi Šmehlíkovi. Snad se cestou zase někde nezatoulá,“ přál si Kubina.

Po dvou hodinách fotografování a podepisování naloží hokejový klenot do limuzíny a vyrazí s ním do rodných Janovic. „Zastavíme se na dětském oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku.

Nechci tam moc lidí, ta chvíle bude patřit dětem. Ještě tam nechám šek a pojedeme dál.“ V Janovicích stráví pohár několik desítek minut na zahradě domu Kubinových rodičů. Pak se ocitne na místním škvárovém hřišti, kde si Pavel Kubina se svými kamarády zahraje fotbálek proti místnímu mužstvu.

„Se mnou budou hrát František Černík, Vladimír Vůjtek, Petr Svoboda, Filip Kuba, Miloš Holaň,Martin Prusek, David Moravec, tenisté Petr Korda a Radek Štěpánek nebo kondiční trenér Igor Holil a agent PavelMaršoun,“ vypočítával Kubina.

Poslední hodiny, kdy bude Stanley Cup v jeho moci, prožije nočních podnicích ostravské Stodolní ulici. „Vybereme pár barů a teprve vyzkoušíme, co pohár vydrží,“ žertoval urostlý bek. Pavel Kubina ale pohár bude hlídat.

Než ho v pondělí v Praze vypraví na přesun do Švédska, představí se s ním na Pražském hradě. pro mě čest, že nás Václav Klaus přijme,“ tvrdí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze