Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stanleyův pohár už míří do Znojma

29 2003
Znojmo - Ačkoliv žádný znojemský hokejista dosud Stanleyův pohár nevyhrál, budou mít fanoušci na tamním zimním stadionu možnost vidět trofej z NHL na vlastní oči. Postaral se o to Patrik Eliáš, jehož práva pro domácí extraligu patří právě Znojmu. Vítěz Stanleyova poháru z mužstva New Jersey Devils uspořádá show ve Znojmě dokonce o den dříve, než s pohárem přijede domů do Třebíče.

"Eliášova hráčská práva pro extraligu vlastní Znojmo a Patrik v dresu Orlů nastoupí, pokud bude za rok v NHL stávka. Tohle je tedy jakýsi úvodník," vysvětlil Martin Stloukal, hráčův manažer, proč padla volba na Znojmo.

Nejblíž jihomoravského regionu byl zatím Stanleyův pohár k vidění v Třebíči, když ho Eliáš vyhrál poprvé, a vloni v Uherském Hradišti, kam ho přivezl Ladislav Kohn. Součástí sobotního odpoledního programu, který začne v 15 hodin, bude také představení všech posil Znojma, vystoupení komiků Suchánka s Genzerem a večerní zápas, v němž domácí tým nastoupí proti Třebíči.

Eliáš hokej hrát nebude, protože ho ještě čeká autogramiáda a setkání se sponzory.
Stanleyův pohár do Znojma přiveze vrtulník z Ostravy, kde ho předá obránce Richard Šmehlík. Před ním ho bude mít na Slovensku Jiří Bicek.

Každý z členů vítězného týmu má právo mít pohár na několik hodin u sebe. Trofej, přestože ji nepřetržitě hlídají bodyguardi, pravidelně utrpí hodně šrámů a často se musí podrobit rekonstrukci.

Z Ameriky zatím žádná poničení při oslavách hlášena nejsou. Jenom nedávno, když měl zrovna svůj program připraven Brian Gionta, volal mu spoluhráč Joe Nieuwndyk, že se pohár ztratil. Ale byl to žert, trofej putuje čím dál blíž Evropě.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze