Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Když arénami NHL chodí Darth Vader... Star Wars mánie zasáhla i sport

STAR WARS MÁNIE. I jedna z roztleskávaček na hokejovém zápase AHL zvolila oděv s motivy slavné filmové ságy. | foto: Profimedia.cz

15 2015
„Ďábelský imperiální tým z Detroitu nabral na síle od dob našeho hladkého vítězství v roce 1995...“ Když se blíží premiéra nového dílu Star Wars, poznáte to všude možně. I v hokejové NHL, kde si s motivy ze slavné filmové ságy vtipně pohrály týmy New Jersey a Anaheimu. Ale nebyly ve světě sportu samy...

Slavnostní uvedení sedmé epizody s podtitulem Síla se probouzí proběhlo v pondělí v Los Angeles - a mluví se o největší premiéře v dějinách Hollywoodu.

Není tudíž divu, že zejména v zámoří vzbudila rozruch i za hranicemi filmového světa, nejviditelněji ve slavné NHL.

Třeba v New Jersey se na páteční zápas s Detroitem rozhodli pořadatelé lákat originálním způsobem. Nejprve vydali upoutávku ve stylu charakteristických úvodních titulků filmové ságy, stejný motiv pak použili i před startem samotného zápasu, kdy promítali titulky na ledovou plochu.

A tak se na ledě Prudential Center třeba objevilo: „Během sezony 2014-2015 byla temná strana silnější a imperiální Red Wings vyhráli dva ze tří vzájemných zápasů.“ Nebo: „Pod vedením mistra Jedi Andyho Greena se vydá Aliance rebelů New Jersey hledat novou naději a napíše nový osud.“

V New Jersey nezůstalo jen u toho - v aréně bylo možné potkat postavy v kostýmech ze Star Wars, vyhrávala hudba z filmové ságy, prodávaly se tematické předměty a obměněný převlek navlékl i týmový maskot.

K obdobnému kroku se odhodlali rovněž počátkem měsíce v Anaheimu. I tam uspořádali tzv. Star Wars Night, která zahrnovala zápas s Tampou Bay. Také na něj poutal speciální „trailer“ s efekty ze slavné hexalogie.

Roztleskávačky přišly převlečené jako filmová princezna Leia. Fanoušci, kteří si vzali tematický kostým, dostali druhý lístek za poloviční cenu. A i v tomto případě dostal týmový maskot speciální převlek.

03.prosince 2015 v 04:27, příspěvek archivován: 15.prosince 2015 v 13:42

Power Player Leias. #StarWarsNight pic.twitter.com/wfdvajIDWP

„Jsem fanoušek Star Wars, vyrostl jsem na nich,“ řekl Shawn Horcoff, útočník Anaheimu. „Těším se na nový film. Mým dětem je deset a osm let. Pustil jsem jim všechny předchozí díly, takže už jsou v obraze a taky vyhlížejí novou epizodu.“

KAČER, NEBO SITH? Maskot hokejistů Anaheimu Ducks se v rámci Star Wars Night...

KAČER, NEBO SITH? Maskot hokejistů Anaheimu Ducks se v rámci Star Wars Night převlékl za Darth Maula z filmové ságy Star Wars.

Fenomén se dotknul i další velké zámořské soutěže - basketbalové NBA. Při zápase Portlandu ve Phoenixu si pořadatelé připravili velkolepý úvod, jehož se zúčastnil i rapper 50 Cent. Při představování nastupovali hráči s trochu upravenými jmény - z P. J. Tuckera byl Darth Tucker, z Jona Leuera se stal Leuer Skywalker.

Brooklyn zase před pondělním zápasem s Orlandem přichystal taneční show s replikami světelných mečů. Také v aréně Barclays Center bylo možné potkat postavy ze Star Wars, namátkou R2-D2, Darth Vadera či stormtroopery.

15.prosince 2015 v 02:13, příspěvek archivován: 15.prosince 2015 v 14:26

VIDEO: The @Brooklynettes with a #NetsStarWars performance of epic proportions! https://t.co/nEufP29e2l

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

The @Brooklynettes with a #NetsStarWars performance of epic proportions! pic.twitter.com/nEufP29e2l

A juniorští hokejisté Omaha Lancers, působící v United States Hockey League, dokonce přizpůsobili filmové tematice vlastní výbavu - na jejich přilbách se objevil podobný motiv, který ve Star Wars nosili piloti stíhaček.

18.listopadu 2015 v 18:11, příspěvek archivován: 15.prosince 2015 v 14:31

Accelerate to attack speed! Helmets are set for Star Wars Night this Saturday. pic.twitter.com/usBWZPAuHt

Síla se probouzí - a nejen v kinosálech.Najdete na iDNES.czmobilní verze