Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Staronovým trenérem slovenských hokejistů je Filc

Slovensko - Německo - Slováci v retrodresech | foto: APČTK

26 2008
Staronovým trenérem slovenské hokejové reprezentace se stal Ján Filc. Kouče, který národní tým dovedl v roce 2002 k titulu světových šampionů, dnes do funkce zvolil výkonný výbor Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH).

Současný viceprezident výkonného výboru ve funkci nahradí Júliuse Šuplera. Ten skončil po neúspěšném vystoupení na letošním šampionátu v Kanadě, kde Slováci hráli o udržení.

"Nabídku jsem přijal hlavně z toho důvodu, že jsem součástí vedení svazu. Cítím se zodpovědný za to, jak bude vypadat a kam bude směřovat práce okolo slovenského hokeje," prohlásil Filc.

Pětapadesátiletý trenér se k týmu vrací po šesti letech. U reprezentace skončil po zisku zlatých medailí na světovém šampionátu ve Švédsku.

O dva roky dříve se zasloužil o první medailové umístění Slovenska na mistrovství, když tým přivezl z Petrohradu po finálové prohře s Českem stříbrné medaile.

Vedení svazu na pozici trenéra reprezentace zvažovalo po dvouletém Šuplerově působení také dva kanadské kouče. "Výběr trenéra Filce se mně i ostatním členům výkonného výboru zdál výhodnější a lepší," vysvětlil prezident SZLH Juraj Široký.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze