Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Start NHL v Praze bude jako hostina bez třešinky

New Jersey - NY Rangers, Avery dává gól - Sean Avery z NY Rangers překonává Martina Brodeura, gólmana New Jersey. | foto: Reuters

7 2008
Dva souboje týmů NHL New York Rangers a Tampy Bay se uskuteční v O2 Areně 4. a 5. října bez Jaromíra Jágra. Nejslavnější český hokejista tou dobou už bude hrát za Omsk.

"Akci to nijak neovlivní. Naším cílem bylo dovézt sem NHL. Od začátku jsme slibovali, že nabídneme hokejovou hostinu. Jágr měl být jednou velkou třešinkou na dortu," řekl Karel Tejkal, mluvčí České sportovní, jež utkání NHL v Praze pořádá.

Jágr by byl ideální tváří na plakáty, třebaže říjnový začátek zámořské ligy nepotřebuje reklamu. Lístky jsou vyprodány. Možná však někdo rezervované vstupenky kvůli odchodu Jágra vrátí. "Ale to by bylo v řádech desítek," soudí Tejkal.

Teoreticky mohli organizátoři na pořádání akce ušetřit. O Rangers – nejdražší ze všech klubů NHL – stáli hlavně kvůli Jágrovi a české kolonii. Ovšem těžko mohli loni vědět, jak se situace vyvine. A navíc: Rangers jsou značkou sami o sobě.

V jejich týmu zůstávají obránce Rozsíval a útočník Průcha. Čtveřici Čechů má nyní Tampa: obránce Kubu, navrátilce Prospala, útočníka Vrbatu a bitkaře Kočího. K tomu Lecavalier, St. Louis, Näslund, Žerděv, Gomez, Drury a další...Najdete na iDNES.czmobilní verze