Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem rozčarovaný, přiznal Ujčík. Jinam než do Jihlavy nepůjdu

NA BULY. Jihlavský Viktor Ujčík a Josef Marha z Pardubic. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

1 2013
Vychutnával si první duel v jihlavském dresu po dlouhých letech, gólem přispěl k výhře v přípravném zápase s extraligovými Pardubicemi. Návrat ale zkušenému hokejovému útočníkovi Viktoru Ujčíkovi zhořkl poté, co proti jeho startu vznesly ostrý protest Vítkovice.

Jednačtyřicetiletému veteránovi skončila v ostravském klubu smlouva a nabídku nové nedostal. A tak zvažuje návrat do Jihlavy, kde s bohatou kariérou začínal. Vedení Vítkovic ale požadují tabulkové odstupné ve výši 314 000 Kč. Do doby než jej obdrží, by Ujčík neměl -  přestože se s Jihlavou na angažmá zatím definitivně nedohodl - hrát ani přípravné zápasy.

Jak se díváte na celou situaci?
Já se k tomu nechci teď moc vyjadřovat, v příštím týdnu budeme - já i Jihlava - ještě jednat s Vítkovicemi. Do té doby bych nechtěl tento spor nějak rozebírat. Byly v tom emoce, naštvání. Já rozumím jedné i druhé straně. Doufám, že si najdeme schůdnou cestu, která bude vyhovovat Vítkovicím i mně.

O tom, kde byste chtěl pokračovat v kariéře, máte jasno?
Nemám jinou variantu, Jihlavu mám jako jasnou volbu. Od Vítkovic jsem nabídku nedostal ani od nikoho jiného z Česka. Jenže zároveň řeším svůj zdravotní stav, protože nejsem schopný zaručit Dukle, že kolena vydrží celou sezonu. Proto po ní nemůžu chtít, aby za mě zaplatila takovou dardu.

Myslíte, že Vítkovice chtějí za každou cenu vydělat?
To nevím, je jasné, že každý klub v této době těžko získává finance. Ale kdybych teď skončil s hokejem, nedostanou Vítkovice vůbec nic. Mám i nějaké nabídky ze zahraničí, ale já už nechci jít daleko od rodiny.

To, že jste nastoupil do přípravného zápasu proti Pardubicím, byla chyba, nebo ne?
Ono trénink je jedna věc a zápas s extraligovým mužstvem druhá. Co se týče nasazení, změn směrů, zátěže, soubojů. A já jsem potřeboval vyzkoušet nohu i v zápasovém zatížení. Nejsem dvacetiletý kluk, který je zdravý. Pak je to něco jiného.

Dobře, ale zpět k otázce. Byla to chyba?
Já to beru takhle: Nejsem hráč pod smlouvou. Hrozně si cením toho, že mi Vítkovice zapůjčily výstroj, ve které jsem zvyklý hrát. Abych byl schopný cítit se dobře, mám výstroj třeba tři čtyři roky starou. Vůbec by mě nenapadlo, že se to bude takhle řešit. Jsem hodně rozčarovaný.

Uškodí vám tato aféra při přestupu do Jihlavy?
Těžko říct. Ale nepomohlo mi to. Nepomohlo to nikomu.  Doufám, že se nakonec dohodneme. Pokud ne, končím s hokejem. Jiná varianta není.

Autor:


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze