Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stav série srovnáme, věří v Kometě

14 2008
Brno - Slova plná odhodlání padají z úst hokejistů brněnské Komety před 3. a 4. pokračováním semifinále první ligy s Mladou Boleslaví. To je dnes od 18 a zítra od 17 hodin na programu v brněnské hale Rondo. A všichni v Kometě jsou přesvědčeni: doma vyhrajeme. "Prohráváme 0:2, ale po zápasech v Brně to bude 2:2," prohlásil už v Boleslavi útočník David Mikšan.

"Hradec, který jsme porazili, hrál daleko lepší hokej než Boleslav," tvrdí útočník Michal Černý. "Nepochybuju o tom, že doma vyhrajeme," přidal se i šéf klubu Libor Zábranský.

Přijdou vám ta slova příliš sebevědomá? Možná. Ale Brňané na ně mají po úvodních dvou zápasech plné právo. I když v Boleslavi dvakrát prohráli, ani jednou nebyli horším týmem. "Byli jsme vyrovnaným soupeřem, ne-li lepším," je přesvědčen Černý.

"Škoda že jsme aspoň jedno vítězství nepřivezli. Ale naše hra ukázala i pozitiva a po dvou zápasech v Brně by to mělo být 2:2," tvrdí brněnský trenér Vladimír Kýhos. "Soupeře jsme dokázali zmáčknout. Jen škoda, že jsme se ani jednou nedostali do vedení, šance jsme na to měli."

Teď ale Brňané budou mít v zádech vyprodaný kotel v hale Rondo, posledních asi 50 lístků je k dostání dnes od 12 hodin na pokladně haly Rondo. A s masivní podporou svých fanoušků síla Komety oproti zápasům v Boleslavi ještě stoupne.

"Budeme aktivní, do soupeře půjdeme a nic mu nedarujeme. Doufám, že doma dvakrát vyhrajeme," řekl útočník Ivan Padělek. Aby však Kometa splnila svůj cíl, musí řadu věcí zlepšit.

Především katastrofální začátky zápasů, Brňané už pětkrát za sebou prohrávali 0:2. A naposledy dokonce 0:3.

"To už je náš obligátní problém. Můžeme se o tom bavit, jak chceme, a stejně nastoupíme jako nějaká parta kluků, co si jdou jen zahrát nějaký hokej, bez jakéhokoliv systému," vypráví Kýhos. "Pak přijde bouřka v kabině a najednou to funguje. Ti kluci si to ale musí uvědomit hned a hrát takhle už od začátku."

A další nedostatky? "Máme špatné přesilovky. A taky nutíme kluky, aby víc stříleli," sděluje Kýhos. "Prostě musíme jít úspěchu naproti, bojovat a věřit mu."

Ani jedna z těchto tří položek hráčůmKomety nechybí. Promění je konečně ve výhry?

Víme, že jsme minimálně stejně dobří, říká Sedlák 
B r n o - V semifinále prohrávají 0:2 na zápasy, ale poraženeckou náladu mezi hráči brněnské Komety nečekejte. Všichni z nich jsou před domácími duely s Mladou Boleslaví plní sebevědomí. "Ty zápasy, co jsme tam sehráli, byly z naší strany dobré. Nevyšly nám jenom první třetiny, ale pak jsme se vždycky dokázali zvednou a Boleslav jsme i přehrávali," říká útočník Přemysl Sedlák.

Proč jste tedy oba dva zápasy prohráli?
Myslím si, že rozhodlo štěstí, které jsme my neměli a na konci nám tam vždycky spadl takový smolný gól. Ale teďka hrajeme doma, kde nám bude fandit sedm tisíc lidí, a věřím tomu, že tu sérii srovnáme. A do Boleslavi pojedeme s tím, abychom to otočili.

Většina brněnských hráčů tvrdí, že po domácích zápasech bude stav série 2:2. Opravdu jste o tom tak přesvědčeni?
Tak je to sport a nikdo vám nemůže nic zaručit. Ale díky výkonům, které jsme předvedli v Boleslavi, víme, že jsme minimálně stejně dobří. A když to šlo, tak jsme byli i lepší. Takže není důvod dělat žádnou tragédii, teď jsou dva zápasy, do kterých vletíme naplno, a doufám, že je přehrajeme. Je to sport, ale určitě si věříme a nebojíme se toho, že po těch dvou zápasech bude konec. To určitě ne.

Je pro vás Boleslav těžší soupeř, než byl Hradec?
To se říct nedá, Hradec hrál taky výborně. Ale pokud chceme jít dál, a to chceme, tak musíme porazit každého.

Jak důležitá pro vás bude v domácích zápasech podpora fanoušků?
Podpora, co tady je, to je něco úžasného. Hraje se nám skvěle, už jenom když před zápasem vidíme, jak to ti lidi burcují. A doufám, že nás to nabudí k tomu, abychom šlapali už od první minuty a nedali jim znovu náskok jako v předchozích zápasech.

Řekněte, je pro vás osobně nyní probíhající série ostřejší? Zdálo se, že vás soupeři jako bývalého hráče Boleslavi po ledě dost naháněli. Jsou v tom nějaké zvláštní emoce?
To ne, jsou to normální zápasy play-off. Já je chci vyhrát jako každý jiný zápas, každý jde na led s tím, že chce vyhrát, a jdeme do toho naplno. Tohle je semifinále play-off, tak se to možná násobí, ale enormní emoce v tom nejsou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze