Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stavbu nové haly možná urychlí nový zákon

12 2001
Praha - Poslanecký návrh zákona, která má umožnit čerpat z prostředků privatizace jednu miliardu korun na výstavbu hokejové haly na pražském Hagiboru, v úterý sněmovně předložili poslanci všech parlamentních stran vyjma KSČM. Finanční prostředky by podle předkladatelů neměly být vázány na jedinou lokalitu ani na konkrétní stavbu. Odhadem 750 milionů korun z privatizace by mělo být použito na stavbu vestibulu metra, podchodu a křižovatek na Hagiboru. S tímto návrhem přišel před několika týdny předseda rozpočtového výboru poslanecké sněmovny Vlastimil Tlustý.

"Poslední vývoj jednání o výstavbě haly ukazuje, že všeobecně přijímaná lokalita v Praze - Hagibor nemusí být definitivním řešením a že s obdobnými realizačními problémy se budou potýkat i případná jiná města pověřená pořádáním mistrovství světa v hokeji," píší předkladatelé v důvodové zprávě k předloze.

Vybudování nové haly, kterou má postavit na Hagiboru finský investor Multi-Areena, je podmínkou pro pořádání světového hokejového šampionátu v České republice za tři roky. Původně mělo být mistrovství v roce 2003, ČR si však musela kvůli problémům s přípravou stavby haly vyměnit pořadatelství s Finskem.

Stále ale přitom není jasné, zda pražský magistrát vydá k výstavbě sportovní haly na Hagiboru územní rozhodnutí. Eliška Kolářová z odboru územního rozhodování v pondělí řekla, že zástupci investora už doplnili žádost o rozhodnutí o dokumentaci, která chyběla. Existují však potíže s vlastnictvím pozemků. Ústní jednání o žádosti o vydání územního rozhodnutí svolal odbor na čtvrtek.

V poslední době se hovoří i o jiných lokalitách pro stavbu haly, než je Hagibor v Praze 10. Jsou to mimo jiné dvě místa v Praze 13 a prostory někdejší firmy ČKD Elektrotechnika u nově otevřené stanice metra Kolbenova v deváté městské části.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze