Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stavenský se Kadani bohatě odměňuje

4 2003
Kadaň - Když vklouznou na led, nebojují jen proti soupeři. Kadaňští hokejisté Stanislav Stavenský a Michal Fikrt dostali letos protivníka ještě zákeřnějšího: fámy. Řeči o Stavenském, útočníkovi nechtěném v Litvínově, se vykreslují v konkrétních obrysech. "Když mě můj agent nabízel do extraligy, všude se dozvídal, že se mi prý nechce trénovat," vykládá šestadvacetiletý hráč rozmrzele.

"Musím se ale těm fámám smát. Zúčastnil jsem se všech tréninků vyjma dvou, kdy se mi narodil syn."

A Fikrt? Jako litvínovský brankář se chystal, jak bude hostovat v Třinci. Strávil tam jedenáct dní, odchytal vítěznou přípravu. Kouči si ho prý chválili. "Jenže trenérovi Litvínova řekli úplně něco jiného. Jsem zklamaný, jak se zachovali nefér," stěžuje si.

Za příčinu svého odchodu považuje jistou fámu. Konkrétní ale není, nepřeje si jitřit atmosféru. "Nikomu jsem nic neudělal, snažil jsem se zapadnout. Pak mě vyhodili," přibližuje. "Když si někdo nahoře postaví hlavu a toho dotyčného chtějí zaříznout, neuděláte nic," krčí rameny. Třineckou dvojkou je na čas další litvínovský brankář Podolka.

Stavenského štve také, že až do srpna nevěděl, kde bude hrát. "Z Litvínova mě uvolnili až po letní přípravě, přitom jsem mohl předtím kdekoli jinde trénovat a stmelit se s mužstvem. Sháněl jsem tak angažmá na poslední chvíli," vadí mu a děkuje kadaňskému trenérovi Chlustinovi, že se nepřiklonil na stranu zmíněných fám.

Oběma hokejistům se v Kadani daří, naposledy pomohli skolit silné Ústí. Stavenský vede bodování celé první ligy (12 bodů za 3 góly a 9 asistencí), Fikrt je pátým nejlépe hodnoceným brankářem. I díky nim Kadaň září. "První výhru v Písku jsme doma potvrdili s Brnem a získali trochu sebevědomí," dumá útočník na téma úspěchů.

Fikrt ho doplňuje: "Všichni nás podceňovali, říkali, že budeme hrát spodek. Nikdo Kadani nevěřil. O to víc nám současné výsledky chutnají. Se všemi špičkovými celky jsme uhráli solidní výsledky, ani v Chomutově jsme neudělali ostudu," líčí gólman.

Kadaňské srdíčko, populární pojem trenéra Chlustiny, už v hrudích obou hokejistů pumpuje naplno. "Kdybych si měl vybrat mezi Kadaní a Ústím, zvolil bych znovu Kadaň. Každý srovnává finanční podmínky, ale tady je super parta, kterou v Ústí nevidím," vykládá Stavenský.

Po středečním derby vyvolávali Fikrta z kabiny fanoušci. Napůl odstrojený vyšel ven, a když lidé nadšeně tleskali, mával rukama do rytmu jako dirigent a užíval si ovací. "Kadaňští fandové jsou super. Chvilinku jim trvá, než se zahřejí, protože nám asi ze začátku moc nevěří. Když ale pak vidí, že máme tlak, tak udělají atmosféru, která nás zvedne," chválí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze