Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Stávka možná připraví Hulla o skalp legendy

24 2004
Phoenix - Kanonýr Bert Hull může na stávku NHL žehrat hned ze dvou důvodů. Jednak mu utíkají peníze z lukrativní smlouvy, ale navíc s každým neodehraným zápasem klesá jeho šance v dresu nového týmu Phoenix Coyotes překonat legendárního Gordieho Howea na druhém místě historické tabulky střelců.

Hull má na svém kontě 741 branek a k posunu na druhou příčku mu schází 61 gólů, což představuje zhruba jeho standard za dvě sezony. Letos však kanadský rodák s americkým pasem oslavil čtyřicítku a připustil možnost, že by si při současném vývoji už NHL nemusel zahrát.

"Taková možnost je dost reálná. Ale slovo obávám se'bych nepoužil. Měl jsem skvělou kariéru," prohlásil Hull, který dvakrát vyhrál Stanleyův pohár, s Dallasem a Detroitem.

"Určitě bych chtěl zase hrát a vím, že ještě můžu hrát dobře. Ale na druhou stranu se v kariéře už za ničím neženu, dosáhl jsem toho dost. I kdybych už hrát nemohl, odcházel bych spokojen," řekl hokejista v rozhovoru pro list Arizona Republic.

Ve hře je ovšem ještě druhé místo mezi střelci. "Je to velký cíl, ale já se snažím být realistou. Čím déle se výluka protáhne, tím menší je moje šance. Ale pokud se začne hrát, nemuselo by mi dosažení druhého místa trvat tak dlouho," věří si.

Hull už jen těžko překoná nejlepšího historického střelce, kterým je s 894 přesnými zásahy Wayne Gretzky, spoluvlastník Phoenixu.

Ten nedávno prohlásil, že uvažuje o tom, že se postaví i na střídačku. "Domnívám se, že Wayne by byl skvělý trenér. Je velmi chytrý a řekněte mi, kdo toho ví o hokeji více než on?"

Během výluky se Hull udržuje v kondici pod vedením osobního trenéra. Příliš ale nevěří, že letošní sezona NHL ještě bude zachráněna.

"Myslím si, že by obě znesvářené strany měly projít své návrhy bod po bodu a být trochu realističtější. Možná by to nakonec byl třeba i ten jediný bod, v němž by obě strany ustoupily, který by ovšem vedl k dohodě. Jakmile jednou začnete jednat, může se stát cokoliv. Ale když nejednáte, nestane se nic," dodal Hull pragmaticky.

Hokejista známý tím, že mimo led nekličkuje, rovněž obvinil komisionáře soutěže Garyho Bettmana, že od jeho příchodu do funkce před deseti lety začali fanoušci ztrácet zájem o NHL.

"Nemáme smlouvy s televizí, protože hokej je prý zkažená hra. Ale hokej je fantastická hra, na kterou se dobře dívá. Jen se stalo něco, co způsobilo, že pro televize není zajímavé zařazovat zápasy NHL. Já si myslím, že je to kvůli klesající úrovni hry, nedostatku talentovaných hráčů a kvůli ubohému marketingu," uvedl Hull.

Čím bude výluka delší, tím bude podle něj těžší přilákat fanoušky zpět.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze