Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Štědrý den juniorů: scénky a losos

27 2003
Helsinky - Dopoledne trénink, pak cesta autobusem do Helsinek, oběd, volno a večeře. Takový byl letošní Štědrý den českých hokejistů do 20 let. Běžný průběh přípravy před mistrovstvím světa završila až slavnostní večeře. "Myslím ale, že se povedla," řekl šéf české výpravy Petr Husička.

Mladíci si Štědrý den zpestřili sami. Dopolední trénink provázely sázky. Poražení si na večer museli nachystat scénky. A tak třeba první útok Klepiš, Hudler, Vondráček ostatním zazpíval koledy.

Zatímco Jiří Hudler už trávil Vánoce s národním týmem potřetí, sedmnáctiletý forvard Jakub Šindel opustil rodinu poprvé.

"Udělali jsme si Štědrý den dřív. Měli jsme kapra, dali jsme si dárky," říkal nejmladší střelec hattricku v extralize před odletem.

Cukroví si s sebou mladíci vozí v krabicích. Ve Finsku měli k večeři na výběr řízek a lososa.

"Kapra jsme tu nesehnali. A někteří kluci ryby nejedí. Snažili jsme se udělat, co se dalo," řekl Husička.

A dárky? Loni v kanadském Halifaxu kustodi dorazili na večerní oslavu v kostýmech Santa Clause a rozdali mladíkům stříbrné náramky. Útočník Tomáš Fleischmann se jím pyšní dosud.

Letos hokejisté dostali zlatý přívěsek ve tvaru mince. "Na jedné straně je znak svazu, na druhé znak šampionátu a jméno," řekl Husička. Jedno zlato si tak mohou na krk pověsit už nyní...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze