Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Štefan podepsal Atlantě a letí za moře

28 2004
Praha - Zatímco David Výborný a Jan Hlaváč se na novou sezonu chystají na ledě Sparty, další z uvažovaných posil pro začátek příští sezony bude v Praze chybět. Hokejový útočník Patrik Štefan odlétá v pátek do Ameriky, kde stráví minimálně měsíc. Ve středu večer podepsal Atlantě. Nastoupí v případě výluky NHL za Spartu?

Okolo hokejové Sparty se dějí věci. "Chceme Lecavalliera!" vyhlásil manažer Luboš Koželuh. Den nato řekl trenér Slavomír Lener, že v kádru není pro kanadské hvězdy místo a že chce raději vidět v mužstvu odchovance.

Z nich měl smlouvu, že v případě výluky NHL za tým nastoupí, jen David Výborný. Další útočníci Patrik Štefan a Jan Hlaváč zatím nespěchají. "Chci se dohodnout se Spartou, ale pokud to nevyjde, může se objevit třeba nějaké Finsko," říkal ještě odpoledne elitní centr Atlanty.

Moc času na dohodu s pražským klubem mu nezbývalo, v pátek totiž letí za manželkou do Ameriky. A vrací se nejdřív za pět týdnů, a to ještě jen v případě, že NHL nedospěje k dohodě s hráčskou asociací a sezona v zámoří nezačne.

Zatímco Výborný s Hlaváčem už se Spartou trénují, Štefan se na led chystá až v Americe. "Připravovat se budu v Kalifornii s Jardou Modrým a dalšími kluky," říká. Nejdřív ale letí do Atlanty, s níž už podepsal novou smlouvu.

"Jsme víceméně domluveni," informoval hokejista, který ve své páté sezoně v NHL pobíral roční plat okolo milionu dolarů. 16. září oslaví čtyřiadvacáté narozeniny, právě v té době vyprší termín pro podepsání nové kolektivní smlouvy vlastníků klubů s hráčskou asociací. "Nejlepší bude, když se obě strany do té doby dohodnou. Ale pokud ne, klidně přiletím a půjdu hrát do Sparty," říká mladík.

Jakou cestou se holešovický klub vydá? Angažuje kanadskou hvězdu Vincenta Lecavalliera a mladíka Matthewa Lombardiho, nebo se soustředí na české hráče z NHL? Ve hře jsou tři jména: Robert Reichel, Patrik Štefan a Jan Hlaváč.

"Chceme spoléhat hlavně na vlastní odchovance," uvedl Kuneš. "Ti Kanaďané, to by byl jakýsi nadstandard. Není to ani tolik otázka peněz, spíš to není jednoduché vůči hráčům stálého kádru," naznačuje, že počet hokejistů, které chce vedení získat na dočasnou výpomoc z NHL, by měl být omezený.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze